Bijlage XXV. Ontvangen te POERWAKARTA. Aan Divisie Comdt. op weg 19=9='15 1 u. 5 min. n.m. Poerwakarta-Bendoel. Zelfst. Cavalerie. Plaats van verz. Tjipani (weg Plered-Wa- roeng Djeroekl Datum 18/9-'15. 2 uur n.m. Bericht No. 1. 9.15 Simpang onbezet bevonden; ophelderingspatrs uitgezon den n. Plered-Bendoel; Waroeng Djeroek; Overgang Tjitaroem bij Paroeng; over Tji Salak en Tji Serang naar spoorbrug Depok en Darandang; 11.30 bericht: overgang ten Z. W. van Waroeng Djeroek onbezet; 11.30 opgerukt naarAndjoen ten einde terug- tochtsweg vijand, die ten N. van Bendoel met onze troepen in gevecht was, te bedreigen. 12.30 n.m. stelling genomen O. van Andjoen; het bruggedek van brug over Tji Tjaliboer (ten Z. van 3-sprong Pr. Tjoepoe) en van brug ten O. van Andjoen met springpatronen voor voertuigen en paarden onbruikbaar gemaakt. 2 u. n.m. ernstig gevecht met afgezeten eskn vijand, cav. met madsengeweren, 1 comp. inf. en wielrijders. Beslis sing scheidsrechter gevecht onbeslist; beide partijen terug. In loop van den dag verscheidene berichten ontvangen: spoor brug Depok onbezet en niet vernield; Drangdan bezet door troepen van alle wapens overgang; Tji Taroem ten Z.W. van Waroeng Djeroek onbezet. Weg Plered-Depok vrij van troepen en goed bruikbaar voor alle wapens (zie instructie). De telefoonlijn in station Bendoel vernield en 2 berichten onderschept, die hierbij gaan. Ik ga, als eigen partij voorwaarts gaat en stelling Bendoel

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 141