Bijlage XXVI. No- BENDOEL, 18=9-'15, 1 V. M. Aan Comdt Inf. IV en IX. Vertrouwelijk (na kennisneming vernietigen). Het ligt in mijn bedoeling, wanneer stelling moet worden opgegeven, terug te trekken op wegnaar Darangdan. Opname stelling, waarbij sectie Art. met autotractie en z.m. mitrailleurs, bij 3-sprong Pr. Tjoepoe (N. van pl. 9). Daarna zal eventueel korte weerstand worden geboden in de lijn Nagrak-pl. 11, waarna veldart. met ongeveer 1 bat. over de Tji Somang zal worden gedirigeerd en met rest der brigade stelling zal worden genomen in lijn Pr. Gede-Tjidjolang-Bengbang (pl. 24/25 weg Darangdan-Wanajasa), in samenwerking met detachem. Velds, waaraan is opgedragen krachtig stand te houden achter de Tji Kao bij Pangkalan 1 op den weg Wanajasa-Darangdan. Inf. IV zoo spoedig mogelijk een optische seinpost plaatsen op Pr. Tegallega voor verband met seinpost van detachem. Velds in de lijn Pr. Kihiang-Tjidahoe. Br. Comm., o. I. Chef Staf, OPPERMANN. No. 2. BENDOEL, 18=9=15, 3.30 V. M. Aan Comdt. detachem. Velds. Ik heb stelling genomen op 5 a 800 M. vöör de lijn Pr. Tegallega-Q. Semboeng, met Art. ter weerszijden van den grooten weg ter hoogte van Tjitapen 2 en bij T 441. Moet de stelling worden opgegeven, dan ligt het in mijn voornemen terug te trekken op weg naar Darangdan, opnamestelling bij 3-sprong Pr. Tjoepoe (N. van pl 9). Daarna zal eventueel korte weerstand worden geboden in de lijn Nagrak-pl. 11, waarna veldart. met

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 143