Bijlage LIX. 6de BATALJON INFANTERIE. 1ste COMPAGNIE. Gevechtsrapport van den 22sten Februari 1906. Den 22sten Februari ten 1 uur 30' n. m. ontving ik van den bivakcommandant, den kapitein Hamakers, te Enrekang de op dracht met 34 bajonetten de patrouille Buijs, welke zich te genover kampong Kautoe in stelling bevond, te versterken en die kampcng te tuchtigen, Van den vijand was uit het bericht van den luitenant Buijs alleen bekend, dat hij aldaar een benting had opgeworpen van waaruit hij den troep beschoot. Ten 4 uur 30' n. m. kwam ik bij de patrouille Buijs aan en, na het terrein te hebben verkend, besloot ik de benting, op dt 500 M. ten O. van ons gelegen, te nemen en daarin den nacht door te brengen. Sterkte: 2 officieren, 89 bajonetten, 1 ziekenverpleger met 2 tan does, 12 dwangarbeiders benevens 8 patéképaarden met 2 dagen vivres. De luitenant Buijs kreeg de opdracht met een sectie van 29 bajonetten de N. W. zijde der stelling aan te tasten, terwijl de rest, sterk 49 bajonetten onder mijn bevel, van uit het Z. O. den aanval zou doen. De trein bleef onder dekking van 11 bajonetten op de versterkte hoogte 1 De aan te vallen ben ting was gelegen op een hoogte, welke evenals de daarachter gelegen rotsen geheel begroeid was. Om ongeveer 5 uur n. m. werd de opmarsch begonnen. Ik marcheerde met een kleine omtrekking en bereikte de stelling gedekt tot op een afstand van 100 M, toen wij van uit punt 1) Zie schets 20.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 199