9 3. 2de Brigade Van de 2de Brigade, welke kort na middernacht te Pangoe- lah verwacht kon worden (volgens de onderstelling in den na middag uit Tjilamaja afgemarcheerd) kwamen de voorste troe- pen-afdeelingen eerst in den ochtend van den 17den 3 uur) in de aangewezen bivakplaatsen aan Slechts korten tijd vóór den op dien dag voorgenomen opmarsch was de geheele Bri gade te Pangoelah verzameld (Zie ook onder Spoorweg-vervoer). Voor de opstelling der troepen omstreeks 6hé n m. (na het vallen van de duisternis) zie schets No 1. 11. BLAUW. 1. Overwegingen en voornemens van den P. (artij) C,. (ommandant). In hoofdzaak op grond van de overweging, dat, althans vol gens de kaart, het terrein benoorden Poerwakarta geen gele genheid bood om door vuur op groote en middelbare afstan den den vijand tot vroegtijdige ontwikkeling te noodzaken en daardoor zijn opmarsch belangrijk te vertragen, besloot de P. C. om af te zien van het stelling nemen in bedoeld terrein en bijgevolg ten Z. van Poerwakarta den eersten weerstand te bieden. Hierbij voegde zich al dadelijk de nevengedachte, dat bij eene ontmoeting ten N. van die plaats welhaast zeker gerekend zou moeten worden met 's vijands ongedeelde macht, terwijl bij eene opstelling Z. daarvan de kans ontstond op een par tieel succes, indien de vijand zich mocht laten verleiden om, gebruik makende van de beide divergeerend zuidwaarts leiden de wegen, in twee colonnes op te rukken. Daar de afstand Tjilamaja-Poerwakarta 43 K.M. bedraagt, behoefde, naar het oordeel van den P.C. een vijandelijke aan val bezuiden laatstgenoemde plaats niet vóór 17 September verwacht te worden, waardoor dus tijd beschikbaar zou komen voor inrichting en verbetering der in te nemen stelling, welke

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 19