Bijlage LXIV. 6de BATALJON INFANTERIE. Gevechtsrapport van den 25sten April 1906. Doel: Het vermeesteren van de versterking Bontoe-Batoe door de mobiele colonne (3de compagnie) en een peloton van de 2de companie. BevelenGegeven in het bivak Badjoemata den 24sten April 3 uur n.m. naar aanleiding van de berichten, na den aanval van de mobiele colonne op den 22sten tevoren binnengekomen, en van de verkenningen op den 23sten en 24sten d. a. v., welke verkenningen onder dekking van een groep plaats hadden en waarbij alle officieren van genoemde colonne tegenwoordig waren. Er zou in den nacht van 24 op 25 April uit het bivak Ba djoemata worden afgemarcheerd in 4 afdeelingen, waarvan de uren van afmarsch (11.30 n.m. middernacht en 12.30 v.m.) zoo danig waren bepaald, dat de vijandelijke versterkingen tegen 4 uur v.m. konden zijn bereikt. De 1ste afdeeling, een sectie onder commando van den on derluitenant Scheijbeler, zou den rechtervleugel van de vijan delijke stelling onder begunstiging der duisternis naderen en bij het aanbreken van den dag aanvallen. Was verrassing niet mogelijk, dan zou de aanval op dat punt plaats hebben onder dekking van het vuur der reserve. Tegelijk met de 1ste afdeeling zou de 2de afmarcheren, sterk een sectie onder den Europeeschen sergeant van der Pas, die in opdracht had met het aanbreken van den dag een schijnaan- val te doen op het Z.W. gedeelte van de stelling. De 3de afdeeling, 1 peloton van de 2de compagnie onder commando van den lsten luitenant van Schreven en waarbij ik mij zou bevinden, zou zich als reserve opstellen op een hoogen heuveltop, 400 M. van den rechtervleugel van de versterking, en door een overstelpend vuur den aanval, indien verrassing onmogelijk bleek, voorbereiden en ondersteunen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 211