68 Van af dat domineerend punt kon de Z. zijde van de ver sterking, waar etagesgewijze steenen borstweringen waren aan gelegd, en een gedeelte van de eigenlijke versterking (lange steenen borstwering) onder vuur worden genomen, de laatste enfileerend. De linkervleugel van de versterking kon niet worden gezien. De 4de afdeeling, 1 peleton onder commando van den 1 sten luitenant Berkenhoff en waarbij ingedeeld de 2de luitenant van Mourik, had in opdracht den linkervleugel van de vijandelijke versterking onder begunstiging der duisternis te naderen en bij het aanbreken van den dag aan te vallen. Was verrassing niet mogelijk, dan zou een sectie den aanval verrichten onder dekking van het vuur van de andere sectie, aangezien op dit punt op ondersteuning door vuur van de ieserve niet gerekend kon worden. Uitvoering: Om 3.30' v. m. bereikte de reserve na een zeer moeielijken ma'sch tegen den steilen berg de haar aangewezen plaats, al waar het aanbreken van den dag werd afgewacht, gedurende welken tijd niets van den vijand en van de nevenafdeelingen werd gezien of gehoord. Toen het licht was geworden werden eenige schoten gehoord uit de richting, waar zich de afdeeling Berckenhoff moest be vinden en werd de afdeeling Scheijbeler waargenomen in een hol aan de Z.W. zijde van de rostsversterking, op een geruimen afstand boven den voet er van en op een geheel andere plaats dan haar was aangewezen. De verassing was dus niet gelukt, hoewel de vijand om 5.30 uur v.m. nog niets van de aanwezigheid onzer troepen had gemerkt. Ondertusschen had de vijand" het vuur geopend en de afdee ling Scheijbeler bemerkt, hetgeen daaruit bleek, dat hij van uit de topborstweringen rotsblokken naar beneden wierp. Onmiddellijk werd toen door de reserve een overstelpend vuur afgegeven op de steenen borstweringen aan de Z. zijde van de rotsversterking om het vijandelijke vuur tot zwijgen te brengen, het werpen van rotsblokken te doen ophouden en de afdeeling Scheijbeler in de gelegenheid te stellen weder

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 212