Bijlage LXV. 6de BATALJON. 3de COMPAGNIE (MOBIELE COLONNE). Gevechtsrapport. Opdracht De mobiele colonne, sterk 143 bajonetten, werd gesplits.t in 5 afdeelingen (A., B., C., D. en E.). Afdeeling A, sterk 24 vrijwilligers der 3de en 36 der 2de compagnie onder mijn commando en waarbij ingedeeld de 2de luitenant van Mourik, had in opdracht om met gebruikmaking der duisternis via kampong Bontoe-Batoe den linkervleugel der vijandelijke hoofdstelling te beklimmen. Afdeeling B, bestaande uit 30 vrijwilligers onder commando van den onderluitenant Scheijbeler, had in opdracht den rech tervleugel der vijandelijke hoofdstelling met gebruikmaking der duisternis te beklimmen. Afdeeling C, sterk 30 bajonetten onder den Europeesch-ser- geant van der Pas, had in opdracht met het aanbreken van den dag een schijnaanval uit te voeren op de Z.W. punt van de rots. Afdeeling D. had in opdracht het bivak Badjoemata vast te houden; sterk 12 bajonetten. Afdeeling E, bestaande uit 50 bajonetten met eene afdeeling der 2de compagnie, kreeg opdracht stelling te nemen op 400 M Z. van de rots en den aanval van de afdeelingen A. en B. met vuur te ondersteunen. Bij deze afdeeling, die tevens diende tot algemeene reserve, bevond zich de leider, de kapitein de Bruijn. Uitvoering De afdeeling A. onder mijn commando, waarbij 1 Amboi- neesch ziekenverpleger met 3 tandoes, marcheerde om 1214 uur v. m. 25 April af. Ongemerkt werd de kampong Bontoe- Batoe bereikt en stond zij om 6 uur v. m. in den W. uithoek van die kampong, 100 M. van den linkervleugel van de vrij-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 215