74 Vóór het aanbreken van den dag kwam de afdeeling B. van Scheijbeler aan den Z. O. hoek der rots, waarop ge tracht werd langs den voet den Z. vleugel der hoofdver sterking te bereiken. Daar dit niet mogelijk bleek, doordat eene verkeerde richting was ingeslagen, werd door deze af deeling beproefd een hooger en dichterbij gelegen borstwering te bereiken. Met stormladders werd toen een 15 M. hooge rotspunt be klommen en kwam men tot onder de borstwering, doch men kon deze onmogelijk nemen, daar de afdeeling door een 15 M. hoogen, onbeklimbaren rotswand van haar was gescheiden. De afdeeling werd door een post achter de borstwering ontdekt. Deze begon te vuren, waardoor zij twee gewonden kreeg. Ook werden dadelijk eenige manschappen door steenen getroffen. Zich ontdekt ziende en toch niet hooger kunnende klimmen opende zij het vuur op een gedeelte der bezetting, dat water haalde aan den voet der versterking. Door dit vuur werden een 2tal vijanden getroffen. Tijdens het beklimmen van de rots kreeg de afdeeling last van het vuur der algemeene reserve, maar gelukkig werd deze vergissing tijdig ontdekt. De afdeeling is toen de helling af gedaald om te beproeven langs den voet der rots de hoofd stelling te naderen. De helling bleek echter zoo zwaar te zijn en de vijand begon zoo hevig met steenen te gooien, dat een verder doordringen in die richting roekeloos zou zijn geweest, waarop de onderluitenant Scheijbeler besloot terug te gaan en de afdeeling in een boschje op 150M. Z. van de hoofd ver sterking op te stellen. Daar de bestorming der borstwering van hieruit niet dan met enorme verliezen mogelijk zou zijn geweest, gelet op de zeer steile helling, het steenenwerpen en schieten uit de verschillende etages, werd door een ravijntje tot buiten het werkzame vuur van den vijand teruggegaan. Om 11' fa uur v. m. werd aan den leider bericht gezonden, waarop om 4^2 uur n. m. de last ontvangen werd zich ter beschikking te stellen van den luitenant Berckenhoff. Om 6 uur n. m. vereenigde Scheijbeler zich met de overgeblevenen van de afdeeling Berckenhoff. Gezamelijk werd toen naar het bivak gemar cheerd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 218