82 De militaire commandant der Adjatapparang en Masenrem- poeloe draagt zorg, dat de afdeeling onder luitenant van Cattenburgh, thans ten N. O. van den rotsheuvel gelegerd, tijdig bij haar compagnie wordt aangetrokken. De schijnaanval bepaalt zich tot het oprukken naar en beschieten van de vijandelijke stelling van uit daartoe ge schikte punten. Hij wordt begonnen den 15den Mei om 5 uur n.m. en gestaakt tegen het invallen der duisternis om den volgenden morgen bij het aanbreken van den dag hervat te worden. Zijn de omstandigheden daartoe gunstig, dan moet de schijnaanval in een werkelijken aanval overgaan. Door de zorg van den militairen commandant der Adja tapparang en Masenrempoeloe zullen aan de 3de compagnie 2 Boegineezen voor het overbrengen van berichten worden toegevoegd. 4. Voor den hoofdaanval worden bestemd de marechaussee compagnie en de 2e compagnie 6e bataljon. Deze afdeeiingen zullen onder begunstiging van de duis ternis tot in de nabijheid van de bij de verkenning op 14 Mei aangewezen aanvalspunten oprukken en trachten de stellingen bij verrassing binnen te dringen. Slaagt de verrassing niet, dan zal bij het aanbreken van den dag de geregelde aanval worden voorbereid en onder steund door vuur van de sectie marinesnelvuurgeschut uit de daartoe reeds verkende artilleriestelling. Als .reserve wordt bestemd de compagnie van het R.H. 15de bataljon, die tevens artillerie-en zoonoodig treindek- king zal geven. 5. De in punt 4 genoemde afdeeiingen staan onder com mando van majoor de Wijs; zij zullen den 15den Mei te 2.30 uur n.m. uit het bivak Garoetoe afmarcheeren en op de van de vijandelijke stellingen afgekeerde hellingen van den hoogen bergrug Botisan ten W. van den Bontoe-Batoe bivak betrekken.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 226