87 Overeenkomstig het voorgaande werden in den morgen van 15 Mei aan de verzamelde commandanten de bevelen voor de actie op den 15den en I6den Mei gegeven. Van de verschillende zich daartoe eigenende punten op den bergrug (Botisan), waarop de artillerie had stelling genomen kon de opmarsch der marechaussee en die van de 2de com pagnie 6de bataljon worden gadegeslagen. Te 8.20 uur v. m. werd het eerste binnendringen der ma rechaussee in de N. O. topversterking waargenomen. Om dit succes aan de andere aanvallende troepen kenbaar te maken en hun moreel nog meer te verhoogen werd nu door de naar den Botisan medegevoerde bataljonsmuziek van het 6de bataljon het Wilhelmus gespeeld en liet de muziek zich ook gedurende het verdere verloop van de bestorming hooren. Aan de artillerie werd thans een meer oostelijke opstelling aangewezen, van waaruit de Z. zijde van den rotstop onder vuur kon worden genomen, om ook nog den minder vlotten aanval der 2de compagnie te ondersteunen. Te 9.15 uur v. m. werden in de Z. O. benedenvetsterkingen militairen van de 3de compagnie 6de bataljon (kenbaar aan de helmhoeden) waargenomen, kort waarna bericht van majoor Schütt werd ontvangen, dat te 9 uur v. m. die compagnie met een verlies van 15 meest licht gewonden de O. terrasverster kingen had vermeesterd. De 2de compagnie 6de bataljon, welke van de haar aange wezen naderingsrichting was afgeweken, bevond zich grooten- deels nog gedekt achter een lagen rug in vuurstelling, toen ik te 9 uur v. m. luitenant Giebing met twee mindere militairen de op het laatste oogenblik door den vijand ontruimde Z. O. benedenversterking zag binnenklimmen, waarbij hij niet onder steund werd. Een sectie van die compagnie boog bij K in N. richting af en klauterde langs een moeilijke en steile hel ling naar de bovenversterkingen. Te 9.30 uur v. m. werd aan de artillerie bevel tot opladen gegeven. De Botisan bleef door een afdeeling van de 2de 1) Zie schets 23. I j

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 231