88 compagnie R. H. 15de bataljon bezet, terwijl voorts van deze compagnie nog een groep aan den W. voet van den Bontoe- Batoe werd opgesteld om de holen, welke aan de zijde van den rotswand uitkwamen, te observeeren en het ontsnappen van vluchtelingen te voorkomen. Met deze laatste groep daalde ik langs het op de oleaat x) aangegeven pad den Botisan af en beklom ik daarna met den staf den Bontoe-Batoe om de topversterkingen in oogenschouw te nemen. Hier werden de volgende bevelen gegeven: de 2de compagnie R. H. 15de bataljon keert bij gedeelten met de artillerie en de gesneuvelden en gewonden naar Garoetoe terug, met dien verstande, dat de op den weg naar Letta N. W. van den Bontoe-Batoe opgestelde sectie en de groep bij den W. wand eerst na donker teruggaan; b. de 2de compagnie 6de bataljon bezet de bovenbentings; c. de 3de compagnie 6de bataljon de benedenbentings; d. de marechaussee en de staf zullen in kampong Bontoe- Batoe-Oost overnachten. Aan de troepen in de veroverde werken werd het doorzoeken van de zeer talrijke holen en rotsspleten opgedragen. Van de topversterking begaf ik mij langs den W. en N. voet van den Bontoe-Batoe naar de kampong op den N. O. uitlooper en vervolgens naar Kampong Bontoe-Batoe-Oost, waar overnacht werd onder dekking van een brigade marechaussee onder luitenant Schater. De rest der marechaussee-compagnie was met haar commandant, wien de order om in Bontoe-Batoe-Oost te overnachten niet had bereikt, naar Garoetoe teruggekeerd. Den 17den Mei volgde ik den door de 3de compagnie 6de ba taljon op 16 Mei doorloopen aanvalsweg om ook de O. terras versterkingen te bezichtigen, waarna in den namiddag naar Garoetoe werd teruggekeerd. Bevolen werd, dat dien dag de beide op den Bontoe-Batoe gelegerde compagniën van het 6de bataljon zouden doorgaan met het doorzoeken van den berg en het opruimen van de versterkingen, welke laatste taak. 1) Schets 23.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 232