92 Tegen 6 uur n.m. werd de bedoelde top bereikt. Omstreeks 7 uur werd doorgemarcheerd tot 't voetpad Letta Bontoe-Batoe, waar de compagnie tot 10H uur n.m. bleef rusten. Ik vernam toen, dat 't verband in den trein verloren was geraakt en de 6de met een gedeelte der 5de brigade zoek waren. Uitgezon den patrouilles konden de afgedwaalden niet terugvinden. Te 10K uur n.m werd de marsch voortgezet langs het voet pad Letta Bontoe-Batoe Na verloop van een half uur bleek de gids echter den weg niet meer te kennen en moest dwars door 't terrein in de richting van de rots worden gemarcheerd. Ten gevolge van de groote bezwaren daarbij ondervonden werd de voet van de rots eerst den 16den Mei tegen 5 uur v. m. bereikt. Onderweg waren nog afgedwaald de 2de, 3de en een gedeelte van de 4de brigade. Na de aanwezige man schappen verzameld te hebben aan de N. zijde van het bosch aan den voet der rots werd een pad gezocht om naar de ben- ting op te klimmen. Luitenant Schafer kwam daarbij aan de Z. W. zijde der rots en meldde hier gemakkelijk op de terras sen te kunnen komen, die den vorigen dag op 't Z. gedeelte van de rots waren waargenomen. Daar mij echter door de 2 vorige verkenningen bekend was, dat 't opklimmen naar die ter rassen integendeel zeer bezwaarlijk was en zich hief bovendien 't ons aangewezen aanvalspunt niet bevond, liet ik luitenant Schafer met de vrijwilligers erugkomen en liet ik hem beproe ven op te klimmen langs de scherp oprijzende spits ten N. van de benting. Dit geschiedde en met buitengewone voortvarend heid kloijimen de vrijwilligers, aangevoerd door den luitenant Schafer, tegen de steile helling omhoog. Deze officier bereik te met den Amboineeschen sergeant Lonto, de marechaussee's Lumari, Rompis, Supit, Lewet en Panggon èene kloof op 4 M. van de borstwering. Deze kloof kon slechts verlaten worden door op eikaars schouders te klimmen. Uit de kloof te voor schijn komende, voorafgegaan door Panggon en gevolgd door Supit, stelde de luitenant Schafer zich in afwachting van ver sterking achter eene rots op. Hier werden zij met steenen begroet, waarop Panggon opsprong en attaqueerde, gevolgd door luitenant Schafer en Supit. Op de bortswering werd Panggon door een steen getroffen, die hem van de rots 50 M. omlaag

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 236