93 deed tuimelen. Luitenant Schater ging daarop met Supit terug in een spelonk, waar hij met 3 andere marechaussee's goed gedekt zat. Voortdurend rolden steenen over de spelonk heen, zoodat het verlaten hiervan met levensgevaar gepaard ging. Toen ik had waargenomen, dat reeds enkele marechaussee's tot dicht onder de borstweringen waren geklommen, gaf ik den Europeesch-sergeant der genie Brauer last met zijn manschap pen op te klimmen, liet enkele marechaussee's de wapens af leggen om 4 stormladders naar boven te brengen, gaf sergeant Maaskant den last om met 4 man bij den gevechtstrein achter te blijven en begaf mij toen met de 1ste en een klein deel der 5de brigade langs de geniesoldaten vooruit. Intusschen had ik in N. richting verzamelen doen blazen om de afge- dwaalden te vereenigen. Bij den uitgang van 't bosch kwamen langs het pad steenen rollen, door den vijand uit de benting neergeworpen. Links aanhoudend klom ik door tot nabij het zadel tusschen de N. spits en de benting, slechts gevolgd door den Amboineesch-marechaussee Nahumurij en den Europeesch-sergeant Bookelaar. De laatste kreeg al spoedig een schampschot en begaf zich kort daarop naar beneden om een gewond geniesoldaat te helpen. Eenigen tijd daarna werd Nahumury doodelijk getroffen. Intusschen had ik den Euro peesch-sergeant Boelhouwer, die zich een lOtal meters lager achter een rotswand had gedekt, herhaaldelijk toegeroepen de manschappen vooruit te zenden. Dit gelukte hem niet, doch hij klom zelf naar boven naar een overhangend rotsblok, waar onder zich een 6tal der vrijwilligers had gedekt. Later vernam ik, dat dicht boven den uitgang van 't bosch verschillende man schappen waren gewond, o. a. de Europeesch-sergeant Gente naar, de Europeesch-geniesoldaat van Vlaardingen, de Inlandsch- geniesoldaat Soeroewikromo en dat de Inlandsch-geniesoldaat Nassen hier gesneuveld was. Met bewonderenswaardigen moed werden de gewonden onder het vijandelijk vuur door den Eu- ropeesch-soldaat-ziekenverpieger Castelein, bijgestaan door den Inlandsch-soldaat-ziekenverpleger Sleman, die zelf al spoedig gewond was, verbonden. Toen van beneden maar geen versterking kwam opdagen, snelde ik, gebruik makende van een pauze in den steenenre-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 237