Bijlage LXX. 6de BATALJON INFANTERIE. 3de COMPAGNIE. Rapport der verrichtingen van opgemelde compagnie bij het nemen der rotsversterking Bontoe-Batoe op den lóden Mei 1906. Opdracht: (Zie bijlage LXVII punt 3.) UitvoeringOp het aangegeven uur marcheerde de com pagnie den 15den Mei van het bivak Garoetoe naar de kampong Bontoe-Batoe-Oost, geletjen op 700 M. (he melsbreedte) ten O. der rotsversterking van dien naam. Met 'toog op de rol, deze compagnie toegedacht, ge schiedde de opmarsch niet geheel gedekt teneinde 's vijands aandacht van de langs andere wegen oprukkende troepen af te leiden. De vijand, de compagnie bemerkende (2 uur 30' n.m.), loste een 50tal schoten, die echter door den grooten afstand 1200 M.) geen doel troffen. In kampong Bon- toe-Batoe-Oost aangekomen, werd daar aangetroffen het detachement van den luitenant van rattenburch. a. Verkenning: Van uit den westrand van kampong Bontoe- Batoe-Oost werden 's vijands versterkingen aan de Oost helling van den rotsheuvel verkend. Men kon de verster kingen, die uit op elkaar gestapelde steenen waren opge trokken en voorzien waren van atappen afdaken, duidelijk waarnemen. Een Oost daarvan gelegen open vlakte, bezaaid met steenen, werd door het vuur dezer versterkingen en door vallende steenen geheel beheerscht. De ten N. en Z. van deze versterkingen gelegen hel lingen waren door de steile rotsblokken onbeklimbaar. Moest tot een werkelijken aartval worden overgegaan, dan kon hij alleen over die open vlakte worden ondernomen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 241