98 Aan het noordeinde van de versterkte Oosthelling werd een uitgang bespeurd.. Vermits de aanval door alle troepen van den Z. W. en O. kant zou geschieden, daar de N. zijde zich loodrecht verhief en niet beklimbaar was, werd besloten: le. de om 5 uur n.m. te ondernemen schijnaanval zou ge schieden door vuur uit den W. rand der lager gelegen kampong Bont >e-Batoe-West, die 500 M. (hemelsbreedte) ten Oos ten der versterkingen lag; 2e. een verkenning naar den N. uitgang te doen, teneinde waar te nemen, of soms da ir den volgenden dag zou kunnen worden binnengedrongen. Schijnaanval: Ten 5 uur n.m. waren in den W. rand sub 1 opgesteld 50 man, die het vuur op de O. verster kingen openden en dadelijk 's vijands vuur en steenen tot zich trokken. Onze manschappen waren achter de steenen kampongmuren uitstekend gedekt. Tegelijkertijd maakte ik met een groep een verkenning naar den N. uitgang. Deze bleek te liggen tusschen steile rotswanden, terwijl een 10 M. lange hangende bamboe, voorzien van dwarslatten en waarlangs men zich met beide banden naar boven moest werken, toegang yaf tot de versterkingen. Om 6 0/4 uur n. m. keerde de verkenning binnen kampong Bontoe-Batoe- Oost terug en om 6>/2 uur werd de schijnaanval afgebroken. Onze troepen hadden geen verliezen geleden. In kampong Bontoe-Batoe-Oost echter waren twee dwangarbeiders ge wond. Gedurende den nacht bleek 's vijands waakzaamheid uit 't van tijd tot tijd schieten, 't laten neerploffen van steenen en zijn uitdagend gegil. 2de Schijnaanval: Den volgenden morgen om 5'/2 uur was de 3de compagnie ontwikkeld achter den W. rand van kampong Bontoe-Batoe-West en opende zij het vuur op de O. versterkingen. De vijand beantwoordde dit onmiddellijk zeer levendig, doch de uitwerking van zijn vuur was, nihil. Werkelijke aanval: Ten 6 uur v.m. werd het eerste schot onzer artillerie gehoord en daar dit een teeken was, dat de door de marechaussee's en de 2de compagnie 6de ba-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 242