99 taljon uit te voeren verrassing niet gelukt was, gaf ik bevel onmiddelijk voorwaarts te gaan om door een werkelijken aanval thans zooveel mogelijk hunne actie te steunen. Tevens droeg ik een sectie onder den luitenant van Catten- burch op naar den N. uitgang der O. versterking te gaan, te zien of daar soms bij verrassing kon worden binnengedrongen en, voor het geval dit niet mogelijk bleek, het ontsnappen des vijands in N. richting te beletten. De rest der 3de compagnie rukte nu gedeeltelijk ontwikkeld tegen de O. versterkingen op, maar de begroeiïng en toestand van het terrein waren van dien aard, dat slechts langs een steil en smal pad langzaam en met éénen kon worden vooruitgekomen, 's Vijands vuur had geen uitwerking. Ten lYi uur v.m. kregen wij de eerste verliezen door steenen. De troep sloot nu op, gedeeltelijk in eene door rotswanden gedekte ruimte, terwijl de rest op het voetpad beneden dit punt bleef. Daar de kapitein Reinders door een steen tegen de maag streek eenigen tijd buiten staat was maatregelen te nemen, begaf ik mij ter verkenning vooruit om te zien, op welke wijze de aanval over de open vlakte zou kunnen geschieden. Hierbij bleek mij, dat de nog te doorloopen ruimte tot de versterking 150 M. bedroeg bij een helling van 45° en dat met het oóg op de in massa neerploffende steenen en het vuur uit de ver sterking van een in ontwikkeld front voorwaartsgaan geen sprake kon zijn. Tegen neerploffende steenen kon eenigszins dekking gevonden worden langs den voet van een 1.20 M. hoogen steenen wand; tegen het vuur was niet de minste dekking te vinden. Ik gaf daarom den last man voor man gebruik te maken van de korte tijdsruimte tusschen het intermitteerende stee- nenwerpen en langs dien steenen wand kruipende vooruit te gaan en tevens het vuur te openen op twee punten, van waaruit de troep beschoten werd. Tevens beklommen eenige manschappen den rotswand der bovengenoemde gedekte ruimte (waar nu de verbandplaats kwam) om van uit den top eveneens op die twee punten te vuren. In het nu te doorloopen terreingedeelte kregen wij nagenoeg

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 243