14 In den loop van den dag had de Telegraafafdeeling een telefonische verbinding tot stand gebracht van H. Bendoel met Tjiseuti en met den Pr. Tegallega. Daar de te laat'op het manoeuvre-terrein aankomende troepen eerst met. het invallen der duisternis de hun aangewezen stel linggedeelten zouden hebben kunnen bereiken, werd op 16 September niet meer aangevangen met het inrichten van de stelling. De troepen-opstelling na 6!4 n.m. is aangegeven op schets No. 1. I. ROOD. 17 September. 1. Verrichtingen van de Roode Divisie. Naar aanleiding van een te 12.20 v.m. binnenkomend belicht van de Zelfstandige Cavalerie (Bijlage XVII) - het eerste sinds het verloren gaan van de Tji Kao-brug bij Poerwakarta - wordt aan den Commandant van C.L.H. 3 het bevel afgezonden (7 v.m.) om met zijn beide pelotons aan te sluiten bij het R. H. 3de eskadron (ingedeeld bij de voorhoede der Divisie zie beneden) en om aan den Commandant der Wielrijders den last over te brengen tot aansluiting bij de in kg. Pasanggrahan overnacht hebbende Zelfstandige Cavalerie. Te 7.15 v.m. wordt van den Commandant der officierspa trouille naar Wanajasa uit Poerwakarta het telefonisch bericht ontvangen, dat alle wegen naar Wanajasa door den vijand be zet zijn bevonden en dat de patrouille zich aansluit bij C.L.H. 3. De vereenigde Divisie zet zich, ingevolge het daags te vo ren uitgegeven Marschbevel (Bijlage XVHI), 8 v.m. in beweging van Pangoelah naar Poerwakarta, dat omtreeks 1 uur in den middag wordt bereikt. De aanraking met den vijand bepaalt zich gedurende den marsch tot die met cavalerie en wielrijders. Aanstonds werd begonnen met het slaan van een nieuwe brug over de Tji Kao, vlak naast (N. van) den door den vijand vernielden overgang.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 24