16 telefonisch mededeeling ontvangen van de opstelling van vijan delijke troepen in de lijn Tjisaboek-spoorbrug. 2. Verrichtingen van de Zelfstandige Cavalerie. De Zelfstandige Cavalerie, die zich ook in den morgen van den 17den den weg over Boender naar het Z. afgesneden zag, heeft intusschen getracht de opheldering van uit kg. Pasang- grahan over Bab. Sengkol en Tjiseuti voort te zetten. Een Blauwe sectie brugbewaking bij Bab. Sengkol heeft zij kunnen terug drijven (10 v.m.), doch de aanval op den berg pas bij Tjiseuti is door de vijandelijke infanterie afgeslagen geworden. In verband ook met de waarnemingen van een in het hooge terrein ten O. van pl. 3 (Tjiganea 2) opgestelde patrouille, heeft de Cavalerie-Commandant echter te 1 n.m. nog kunnen melden, dat volgens zijn indruk door den vijand ten N. van Bendoel een stelling is ingericht. Gedurende den nacht legert de Roode Cavalerie in kg. Tji- saroea. (Zie schets No. 2). II. BLAUW. 1. Verrichtingen van de Zelfstandige Cavalerie. De in kg. Sadang overnacht hebbende Zelfstandige Cavalerie moest voor de van Pangoelah oprukkende Roode Divisie het front ontruimen, doch wist uit een gunstig gelegen observatie-punt op de O. flank (N.O. rang kg. Tjirarangan 1) sterkte en sa menstelling van deze Roode troepen met groote nauwkeurigheid vast te stellen: op 1200 M. afstand zag de cavalerie-aanvoerder de gansche vijandelijke Divisie van 11.15 v.m. tot 1.02 n.m. ter hoogte van A T. 240 (102,7) langs den grooten wegtrek ken. Het hieromtrent via den Detachements-Commandant te Pe- sawahan verzonden bericht, bereikte den P. C. te 5.45 n. m. In de middaguren (na de groote rust) slaagde de Zelfstan dige Cavalerie, voor wie de terugtochtsweg naar de eigen hoofd macht thans afgesneden was, er in om Oostelijk uithalende

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 26