17 tot'voorbij kg. Gembong uit welker richting zwaar vuur ge hoord werd het detachement bij Pasawahan te bereiken, alwaar nachtkwartier werd betrokken. 2. Verrichtingen der Blauwe Hoofdmacht. Bij de hoofdmacht der Blauwe Partij was men bij het aanbre ken van den dag begonnen met de werkzaamheden tot het inrichten van de in het verdedigings-bevel (Bijlage XX) nader aangegeven stelling. Het begroeide terrein vóór de stelling a cheval van den grooten weg was oorzaak, dat het linkervak werd vooruitgeschoven tot nabij Djalankolot, hetgeen evenwel het nadeel met zich bracht, dat de binnenvleugel van dit vak werd blootgesteld aan een concentrischen aanval. Teneinde hieraan eenigszins tegemoet te komen, deed de P. C. een tweede linie aanleggen op ongeveer 500 M. achter het linkervak. De sectie autotractie-artillerie, welke tot taak had gekregen: a. de Comp. Scheffer te steunen bij de verdediging van den bergpas bij Tjiseuti; b. de nadering van vijandelijke troepen door het ravijn van de Tjilalawi te beletten; c. vuur te brengen op Poerwakarta was te 10.50 v.m. in stelling gekomen 100 M. Z. W. van A T 441, met waarneming vanaf, een punt gelegen op 400 M. N. W. van de batterij-stelling, waaruit volgens bericht van den sectie-commandant, de taak sub c. niet kon worden vervuld. Ingevolge aanwijzing van den P. C. had de sectie eerst getracht den N. rand van Ma. Tjinoesa te bereiken, was daarin echter niet geslaagd. Vermeldenswaardige bijzonderheden deden zich hier verder niet voor. Het door den P. C. uitgegeven bevel voor den nacht van 17 op 18 September is opgenomen in Bijlage XXI. Het beloop van de stelling e. t. q. is aangegeven op Schets No. 3. 1 Extra Bijlage No. 37. I. M. T. 1916.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 27