19 „(Vertrouwelijk): indien terugtrekken noodig, houdt rechter- "steunpunt tot het uiterste standart. en 4de comp. bezetten „opname-stelling in kg. Sitoe." 18 September. 1. ROOD. 1. Verrichtingen van de Voorposten. De in de lijn Tjirateun-Rawabedoeg op den weg naar Wa- najasa uitgezette voorposten (2 Compn. Inf. XVI) werden in den vroegen morgen door vijandelijke [inf. met art. en mitr. teruggedreven tot de lijn Bongas 2 Qembong. Na versterking met 2 Compn. Inf. XVI, A 1 Vd. enC. L. H. 3 (met sectie geweermitrailleurs) werd de vorige opstelling her nomen, doch weldra moest de Roode afdeeling weder wijken voor een krachtigen aanval van Blauw. Het op boven aangegeven wijze samengestelde detachement (Schutstal van Woudenberg) bleef den geheelen dag in aanra king met den vijand, die herhaaldelijk opdrong, doch het wist zich'ten slotte te handhaven in de te 10.40 v.m. wederom in genomen stelling Bongas 2 Qembong. Het detachement kreeg opdracht Poerwakarta aan de Z. O. zijde te dekken zonder tot het offensief over te gaan en bij wijken van den vijand voeling te doen houden middels de Cav., welke zoo mogelijk hare opdracht tot opheldering in de richting Wanajasa zou moeten uitvoeren. (Zie de Instructie Bijlage VIII). De Cav. kon echter niet vooruit. De voorposten Z. W. van Poerwakarta opgesteld in de lijn Tjikembang Boender Tjiganea 1 (Inf. XX) werden gedu rende den nacht door artillerie-vuur verontrust en bleven van het aanbreken [van den dag tot aan den opmarsch der Roode Divisie in vuurgevecht met vooruitgeschoven Blauwe troepen. Door een verkeerd begrepen telefonisch bevel rukte Yi Inf. X te 6.45 v m. ter versterking op. Iets van belang viel hier echter niet voor.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 29