21 slotte den heuvel 300 M. Z. van pl. 4, vanwaar echarpeerend en domineerend vuur afgegeven kon worden op 's vijands stelling. Toen de Roode voorhoede, gedekt door dit vuur, ook ter weerszijden van den weg begon op te rukken, dreigde de vijand te worden omvat en afgesneden en moest de stelling bij Djalankolot door hem worden ontruimd. In het belang van het verdere verloop van de manoeuvres werd hier door de Leiding ingegrepen en gelastte zij omstreeks 2 n.m. de manoeuvre tijdelijk te staken. Dit bevel werd door den betrokken hoornblazer verkeerd begrepen, met het gevolg, dat hij, in stede van „het geheel halt", „eindigen van de manoeuvre" blies. Het laatste signaal werd dadelijk bij de troepen overgenomen, zoodat het oogen- blikkelijk daarop volgende goede signaal ((„het geheel halt") niet overal meer werd gehoord, althans het werd niet bij alle afdeelingen herhaald. Zooals in het ondervolgend relaas van de verrichtingen van Blauw nader zal blijken, heeft dit vooral aanleiding gegeven tot veel verwarring. Inmiddels was door den Divisie-Commandant aan de Verband- sectie en de vereenigde bagage-treinen per motorwielrijder bericht afgezonden om af te marcheeren in de richting Plered. Nadat te 2.45 wederom „het geheel voorwaarts" was geblazen, zette Rood de beweging in Z. richting voort. Tegelijkertijd gaf de Divisie-Commandant de mondelinge opdracht aan den Commandant van A I Vd. om op het heuvel tje onmiddelijk ten Z. van pl. 4 een stelling voor 1 veld- en 1 bergbatterij voor te bereiden tegen een eventueele vijande lijke opstelling op den Pr. Tegallega en zijn W. glooiïng. Toen het hoofd der hoofdmacht te 2.50 ter hoogte van pl. 4 was aangekomen, werd het voorste bataljon (Inf. II) met Mitr. 1 opgedragen om langs het paardepad van pl. 4 over Tjilobong en over Pr. Tegallega te marcheeren en, indien geen vijand werd aangetroffen, via dit plateau weder bij de marsch- colonne aan te sluiten. Dit detachement voldeed aan zijn opdracht zonder op vijandelijke troepen te stooten en voegde zich nabij Bendoel (pl. 7) weder bij de hoofdmacht. Te 3 n.m. stuitte de voorhoede op weerstand van uit Tji-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 31