22 tapen 1, uit welke opstelling een Blauwe infanterie afdeeling 1 Comp.) gemakkelijk werd teruggedreven. Zonder verder noemenswaardigen tegenstand te ondervinden- wel werden ten gevolge van de bovenbeschreven signaal-ver- warring kleinere vijandelijke troependeelen, o.a. 1 Comp. op den grooten weg bij pi.' 6, gevangen genomen bereikte de Divisie met de spits het punt halverwege tusschen pl. 8 en 9. Ingevolge scheidsrechterlijke beslissing moest, ten einde de gevolgen van het misverstand van het verkeerde signaal te beperken, door Rood hier de voorwaartsche beweging tijdelijk worden gestaakt (4.30 n.m.). Gedurende dit gedwongen oponthoud ontving de voorhoede commandant van de voorhoede-cavalerie de melding dat kg. Nagrak bezet was, terwijl terzelfder tijd binnenkomende be- volkingsberichten (scheidsrechter) er op wezen dat nabij ge noemde kampong door den vijand een stelling was ingericht. Toen te ruim 5 uur n.m. de voorwaartsche beweging kon worden hervat, zond de voorhoede-commandant cavalerie en wielrijders vooruit ter nadere verkenning van de aangewezen stelling. Door van hieruit afgegeven mitrailleurs-vuur werd die cavalerie ter hoogte van pl. 10 op den weg naar Drangdan buiten gevecht gesteld. Het bericht van het voorgaande bereikte den Divisie-Comman dant te 5.30 n.m., die naar aanleiding daarvan en van het late uur (kort voor het invallen der duisternis) besloot de Nagrakstelling dien dag niet meer aan te tasten en te bivakkeeren op de plaats, waar de Divisie zich bevond. Den voorhoede-commandant met zijn voornemen in kennis stellende, gaf hij hem tevens het bevel om den Pr. Tjoepoe te bezetten en te versterken, onder bijvoeging, dat bevelen voor de legering nader zouden volgen. Sedert ruim 5 uur n.m. had de divisie inmiddels den marsch weder voortgezet. Daarbij was het gros van de voorhoede reeds dadelijk bij het overtrekken van de brug over de Tji Lalawi door vijandelijk artillerie-vuur op grooten afstand onder vuur genomen, zonder dat zulks bij deze troepen opgemerkt werd. Omstreeks 5.30 n.m., nadat hare voorste afdeelingen ongehinderd den 3-sprong bij Pr. Tjoepoe waren gepasseerd, kwam de voor hoede wederom onder vuur van artillerie, welke opgesteld bleek

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 32