23 in het hooge terrein bij Nagrak. Dit vuur, dat tot 6.15 n.m. toe op de voortrukkende voorhoede werd afgegeven, werd te 5.45 n.m. beantwoord door de ter hoogte van.pl. 9 ten W. van den weg naar Drangdan in stelling gekomen bergbatterij. 's Vijands artillerie-vuur werd ook waargenomen bij de hoofd macht, die terzelfder tijd (5.45 n.m.) uit kg. Bendoel 3 op een geheel open weggedeelte deboucheerde. De colonne dekte zich en de Divisie Commandant gaf bevel aan de 2de veld-batterij om op te rijden en het vuur op de Blauwe artillerie te openen 6 n.m.) Te 6.30 n.m. werd de manoeuvre gestaakt en in verband met den komenden rustdag de oorlogstoestand opgeheven tot den morgen van den 20sten d. a. v. De troepen betrokken nachtkwartier in de kgs. Tjianting en Plered overeenkomstig het uitgegeven legeringsbevel, Bijlage XXIV. Verrichtingen van de zelfstandige Cavalerie. De Zelfstandige Cavalerie marcheerde te 7.15 v.m. af van uit hare overnachtingsplaats (Tjisaroea). In zijn te 2 n m afzonden bericht (Bijlage XXV) maakte de Commandant melding van de verrichtingen der Zelfstandige Cavalerie tot op dat oogenblik, van eenige verkregen gegevens en van zijn verdere voornemens. Te 2.30 werd hem (abusievelijk) medegedeeld, dat „eindigen van de manoeuvre" was geblazen, waarop in Plered werd gerust,, II BLAUW. 1. Bevelen van den P. C. Bijlage XXVI bevat de verschillende door den P. C. met het oog op een eventueelen terugtocht uitgegeven bevelen. (Nos: 1 tot en met 8). (1) Dit bericht bereikte het Divisie-Stafkwartier te Poerwakarta eerst den volgenden dag te l.05 n.m.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 33