24 2. Verrichtingen van het Detachement Pesawahan. Nadat een te 5 v.m. in 's vijands richting uitgezonden pa trouille door vuur uit den Z. rand van Rawabedoeg was afge wezen, ontspon zich allengs een vuurgevecht, waarbij 's vijands Sterkte werd geschat op minstens 2 comp. infanterie, doch zonder artillerie. De Detachements-Commandant besloot den tegenstander, die blijkbaar geen offensieve bedoelingen koesterde, aan te grijpen, waartoe ongeveer 2 compn. met 1 sectie mitrailleurs over Mengkol de vijandelijke stelling in de flank zouden aangrijpen, terwijl de rest der infanterie met de artillerie van het detachement dien aanval van uit het Z. zouden steunen, Het aanvankelijk hiermede verkregen succes ging weer ver loren door een tegenaanval van de aanzienlijk versterkte Roode troepen, (zie onder Rood). In het verdere verloop van dit treffen slaagde Blauw er ten slotte toch in om het Roode detachement terug te drijven 10 v.m.), doch de overweging, dat de onder zijn bevelen gestelde troepenmacht volle vrijheid van beweging moest behouden om op het eerste bevel bij de Blauwe hoofdmacht te kunnen aansluiten, deed den Detachements-Commandant besluiten, het offensief niet voorbij de vroeger ingenomen (en nu weer heroverde) vóórstelling door te zetten. Hij deed deze stelling bezetten met 2K Comp. infanterie en de sectie mitrailleurs, plaatste 1 comp. als algemeene reserve in Tjiboeloeh en liet de bergbatterij, gedekt door 1 comp. infanterie, een reeds verkende stelling in Tjidahoe innemen, teneinde den rechtervleugel der hoofdstelling bij Pr. Tegallega met vuur te kunnen steunen. In den toestand kwam hier verder geen verandering. 3. Verrichtingen van de Hoofdmacht. Tot 8 v.m. werden achtereenvolgens de in Bijlage XXVI opgenomen berichten en bevelen afgezonden (uitgezonderd dat voor den Commandant van de Zelfstandige Cavalerie). In den loop van den ochtend werd door de veld-artillerie

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 34