25 nu en dan vuur afgegeven op de vernielde spoorbrug en om geving, als mede op den grooten weg nabij de brug over de Tji Kao. De artillerie vond mede gelegenheid om het Deta chement Pesawahan te steunen, door te 10.25 v.m. het vuur te openen op een infanterie colonne marcheerende van de 2 van Bongas 2 naar Gembong. Met het detachement Pesawahan kon ook heden geen sein- gemeenschap worden onderhouden. Wel werd te 1.15 n.m. het tegen 11 v.m. afgezonden bericht omtrent de gebeurtenissen op dien morgen ontvangen. Te 10.3° v.m. meldde zich de Commandant der Zelfstandige Cavalerie, die met zijn ruiters en met zijn wielrijders in den vroegen morgen van Pesawahan was afgemarcheerd, het zware terrein van het Tji Kao-ravijn en op de O. helling van de Pr. Tegallega was doorgetrokken en die te 11.15 v.m. de op dracht kreeg om bij een eventueelen terugtocht van de hoofd macht hare W. flank te dekken ongeveer in den W. rand van Tjiseko Kidoel. Even later kwam de telefonische mededeeling van de aan wezigheid van vijandelijke cavalerie te Bendoel, terwijl enkele oogenblikken daarna de telefonische gemeenschap verbroken was. Aan de bij pl. 6 beschikbare comp. Schultz der Algemeene Reserve werd toen achtereenvolgens opgedragen den vijand bij H. Bendoel te verdrijven en een dekking te geven aan de sectie autotractie artillerie nabij T 441. 12.30 n.m. was de vijand verdreven; H. Bendoel bleef bezet door 1 sectie infanterie, terwijl op den weg naar Drangdan 34 sectie werd geplaatst tegen bij Plered gesignaleerde vijande lijke cavalerie, die den W. en N. W. rand van deze plaats had bezet en de brug bij Tjianting (Z. van den 3-sprong bij Pr. Tjoepoe) had vernield. Deze niet ernstig beschadigde overgang werd tegen 2 n.m. door de Blauwe Zelfstandige Cavalerie in herstelling genomen. Hare poging om vervolgens (2.10 n.m.) de vijandelijke cavalerie te verdrijven uit hare opstelling bij Andjoen faalde. Ondanks den steun der Madsengeweren en van een haastig ontbo den sectie van de comp. Schultz, bleef het gevecht hier onbeslist.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 35