27 vakbezetting den last gegeven naar Darangdan af te marcheeren. Van deze compagnieën geraakte er één, met den staf en een deel van den gevechtstrein van het bataljon, bij pl. 6 tusschen sterke, zich op den grooten weg bevindende vijandelijke af- deelingen en werd buiten gevecht gesteld. De andere compa gnieën marcheerden in vereeniging met het 9de en 15de Bataljon en de mitrailleurs onder bescherming van een achterhoede langs den grooten weg Z. waarts. zonder verder door den vijand te worden bemoeilijkt. De Compagnie algemeene reserve (van Inf. IV), welke na het signaal „eindigen der manoeuvres" Z. van Bendoel het 4de Bataljon inwachtte, ontving te 3.30 n.m. den last bij Nagrak een opname-stelling voor genoemd bataljon in te nemen, aan welke opdracht te 4.45 n m. was voldaan. De Commandant van de sectie autotractie-artillerie ontving nabij Pr. Tjoepoe eveneens mededeeling van het voortduren van den oorlogstoestand en vernam daarbij tevens, dat de vijand intusschen het brugje bij Tjianting door het wegnemen van dekplanken vluchtig had vernield. In verband hiermede bracht genoemd artillerie-commandant zijn sectie in stelling op den weg O. van Pr. Tjoepoe, met waarneming vanaf dien heuvel. Na hier te hebben waargenomen, dat ongeveer 2 bataljons der eigen troepen de open strook tusschen Bendoel en Pr. Tjoepoe waren doorgetrokken zonder door den vijand te zijn achtervolgd, deed de sectie-commandant te 5 n.m. de batterij stelling ontruimen om bij Nagrak opnieuw in stelling te komen. (De brug bij Tjianting was intusschen hersteld). De Commandant van A 5 Vd. had te 4 n.m. opdracht gekregen bij Nagrak in stelling te komen; hieraan was een half uur later voldaan. Deze batterij nam de voortrukkende Roode voorhoede, nadat hare voorste afdeelingen den 3-sprong bij Pr. Tjoepoe hadden gepasseerd, van 5.30 tot 6.15 n.m. onder vuur. De stelling bij Nagrak werd achtereenvolgens nog bezet door 1 comp. Inf. IV, 2 comp. Inf. XV welke aldaar tusschen 5 en 6 n.m. aankwamen en door 1 sectie mitrailleurs. De Brigade-cavalerie stond met de Madsengeweren nabij Boeloeh, op den linkervleugel der artillerie-opstelling.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 37