29 colonne inderdaad eerst geformeerd ter hoogte van den 3-sprong Pr. Tjoepoe, zulks met het oog op de meer Z. gelegen nacht kwartieren). De voorhoede en de Zelfstandige Cavalerie zullen te 7 v.m. precies dezelfde opstellingen hebben ingenomen als op den 18den bij het staken van de manoeuvre, d. w. z. de voorhoede ontwikkeld tusschen pl. 9 en 10 tegenover de door Blauwe troepen bezette stelling bij Nagrak en de Zelfstandige Cavalerie te Plered gereed tot hervatting van de haar opgelegde taak. Aangenomen wordt bovendien, dat door middelerwijl te Poer- wakarta ter beschikking gekomen etappe-troepen deze plaats afdoende is beveiligd en de Divisie-Commandant in verband hiermede voor de verdere actie weer beschikken kan over het Detachement Schutstal van Woudenberg. 2. Verrichtingen van de Roode Partij. In verband met den gewijzigden toestand bij Poerwakarta heeft Luitenant-Kolonel Schutstal van Woudenberg reeds den 19den September het bevel ontvangen om zich met zijn detache ment, behalve het L. H. 3 eskadron, te 7 v.m. van den 20sten op marsch te begeven tot aansluiting bij de hoofdmacht en aan ge noemde Cavalerie-afdeeüng op te dragen te voldoen aan de reeds eerder verstrekte opdracht tot opheldering naar Wanajasa. Bij het weder intreden van den oorlogstoestand zet zich de Roode voorhoede (samenstelling als in het marschbevel voor den 18den, versterkt met Inf. XX) in beweging en wordt bij het deboucheeren uit Tjianting Z. onder vuur genomen vanuit de vijandelijke opstelling bij Nagrak, welke zich uitstrekt van den N. rand dier kampong tot over den heuvelrug W. daarvan, terwijl ook de heuvel onmiddellijk N. van pl. 11 door den vijand bezet blijkt. Het 10de bataljon ontwikkelt 1 comp. in voorste linie en zendt 2 compn. gedekt in het terrein ten O. van den weg naar 'svijands rechterflank; deze door een batterij bergartillerie van uit den Z. rand der Noordelijke kg. Tjianting gesteunde actie leidt tot ontruiming van de vijandelijke stelling (7.45 v.m.), waarna de opmarsch wordt voortgezet.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 39