30 Na ter hoogte van Nagrak op den grooten weg nog eenige verliezen geleden te hebben door een op 500 M. afstand afge geven vuur (infanterie en mitrailleurs), bereikt de Roode voor hoede den heuvelrug 500 M. Z. van pl. 11 (8.10 v.m). Hier blijkt het noodig het verband tusschen de hoofdmacht en de veiligheidstroepen te herstellen, waarmede ongeveer een uur gemoeid is Gedurende dit oponthoud krijgt het 7de bataljon opdracht van den Divisie-Commandant om vanaf den 3-sprong bij Pr. Tjoepoe als rechter flankdekking over den weg via Plered Z. waarts te marcheeren, aanvankelijk tot Nanggeleng 2. (afmarsch 9.10 v.m.). Als te 10.05 v.m. bericht wordt ontvangen van de Zelfstan dige Cavalerie, die vanuit Plered haar taak in Z. richting her vat heeft, .dat zij te 9.30 v.m. nabij de spoorbrug de Tji Somang heeft overschreden, bij welke brug de eigen wielrijders sinds een kwartier met den vijand in gevecht waren, en daf zij de verkenning op den Z. oever voortzet, wordt aan den Commandant der W. flankdekking, onder mededeeling van het vorenstaande, opgedragen den marsch voort te zetten over Depok en Tjisomang Hilir tot-den driesprong 300 M. Z. van Penggalengan. 11.30 v m. overschrijdt dit bataljon de Tji Somang. Inmiddels is reeds te 8.12 v.m bij den Divisie-staf een be richt van de voorhoede-cavalerie binnengekomen, meldend, dat de vijand in marschcolonne langs den grooten weg naar het Z. in aftocht is en dat artillerie-vuur wordt gehoord van uit de richting T -||-> W. van Ngenol. (Dit vuur was gericht op de Roode Voorhoede). Te 9.20 v.m zet de Roode Divisie haren opmarsch voort en bereikt met de voorhoede-cavalerie omstreeks half elf on gehinderd de brug over de Tji Somang, welke overgang door Blauw vernield is, terwijl de rivier tengevolge van den hoogen waterstand ondoorwaadbaar blijkt (scheidsrechterlijke beslis sing. Van den Z. oever wordt echter geen vuur ontvangen. Hierdoor is de voorwaartsche beweging voorloopig tot staan gekomen. Met de herstelling van de brug wordt dadelijk een

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 40