31 aanvang gemaakt, waartoe de genietroepen met bruggetrein daarheen worden gedirigeerd. Aan de voorhoede-cavalerie wordt opgedragen stroomopwaarts naar waadbare plaatsen te zoeken. De voorhoede, thans benoorden het Tji Somang-ravijn ter weerszijden van den weg stelling nemende, komt daarbij met haren linker vleugel (O. rand van kg. Sawit Kidoel) in contact met een op den Pr. Keding opgestelde Blauwe afdeeling comp. infanterie met mitrailleurs). Te 11.15 v. m. slaagt zij er ten slotte in, den Pr. Keding te nemen, waarbij de aanvallers onder vijandelijke artillerie-vuur, afgegeven uit het hooge terrein aan de overzijde van het Tji Somang-ravijn, komen en eenig infanterie-vuur uit O., richting ontvangen. Ook al, doordat de verkenning naar het O. niet verder wordt doorgezet, blijft de Divisie-Commandant van de aanwezigheid van een door Blauw ingenomen stelling in deze richting voor- loopig geheel onkundig. Als tegen 12 uur 's middags blijkt (scheidsrechterlijke be slissing), dat het water in de Tji Somang zoodanig is gezakt, dat de rivier weer doorwaadbaar is, gaat de voorhoede op den anderen oever. Slechts de berg-batterij blijft in bewakings stelling op den Pr. Wangoen. Haren Commandant wordt be volen verband op te nemen met de O. Flankdekking. Omstreeks 1 n.m. komt door bevolkingsberichten (scheidsrech ter) ter kennis van den Divisie-Commandant, dat de Pr. Gede sterk bezet is door naar schatting 1000 man vijandelijke infan terie en mitrailleurs. Teneinde deze Blauwe troepen te verdrijven, wordt aan lnf. 11, Mitr. 1, en A 2 Vd van de hoofdmacht opgedragen genoemden top te nemen, welke actie op den Z. Tji Somang-oever zal worden gesteund door een bataljon en de berg-batterij uit de voorhoede, terwijl het andere voorhoede-bataljon de rivier overgang zal blijven vasthouden. Als de Divisie-staf, den weg van Sawit Tjibitoeng O. waarts volgende met het doel op den linkervleugel den stand van zaken op te nemen, uit het bedekte terrein 100 M. O. van den grooten weg deboucheert, wordt hij evenals daar de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 41