32 juist passeerende voorhoede-compagnie van Inf. II door in- fanterie-vuur, op korten afstand uit N. richting afgegeven, ontvangen en genoodzaakt in galop keert te maken. Onmiddellijk worden het aanrukken infanterie bataljon (II) en de Iste Mitrailleur-compagnie ingezet, daarmede de nog slechts gedeeltelijk in gevechtsformatie ontwikkelde vijand, 1 bataljon infanterie sterk, op korten afstand uit W. richting onder vuur genomen, spoedig gevolgd door een aanval van de meest N. comp. op de meest N. vijandelijke afdeeling. Na dit treffen wordt de manoeuvre gestaakt en kunnen de troepen in vredestoestand naar de hun aangewezen kantonne- menten afmarcheeren1ste Brigade (zonder Inf. XVI) en Zelf standige Cavalerie te Tjikalong, Divisie-staf en 2de' Brigade (zonder C. L. H. 3) in het Tjisomang-kampongcomplex O. van Kadoedampit. Als te 6 n.m. de oorlogstoestand wordt hervat, zijn ingevolge mondeling door den Divisie-Commandant uitgegeven bevelen de voorposten uitgezet als aangegeven in de Legeringsbevelen voor de 1ste en 2de Brigade (Bijlage XXVIII en XXIX). Het Detachement Schutstal van Woudenberg (zonder C. L.H. 3), te 7 v.m. van Poerwakarta afgemarcheerd, sloot dezen-dag bij de hoofdmacht aan. Inf. XVI kantonneerde nabij de theeonderneming Tendjolaja de Veld-batterij in Tjikalong. Het L.H. 3de eskadron begon 7 v.m. de opheldering in de richting Wanajasa. Na onbelangrijke ontmoetingen met de achter- hoede-cavalerie van het Blauwe detachement uit Pesawahan, kwam het half-eskadron te Wanajasa in kantonnement II. BLAUW. 1. Bijzondere toestand bij de hervatting der Manoeuvres. Aangenomen wordt, dat de Blauwe hoofdmacht in den morgen van den 20sten de met het oog op den rustdag onderbroken 1 terugtocht zal voortzetten onder dekking van de in de op- namesfelling bij Nagrak aanwezige troepen, welke stelling te

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 42