33 7 v.m. zal zijn bezet, als op hetoogenblik van eindigen der manoeu vres op den 18den j.lmet dien verstande, dat 2 compn Inf. IVzullen worden vervangen door 1 comp. Inf. XV (Zie schets No. 3). Ook voor Blauw treedt de oorlogstoestand te 7 v.m. in. 2. Voornemens en Bevelen van den P. C. Gevolg gevende aan de bedoeling om de teruggaande be weging op de stelling in het acces W. van den Boerangrang voort te zetten, besluit de P. C. die terugtocht deels overTji- kalong, deels over Sempoeroenggal te doen plaats hebben. Daartoe wordt aan het Detachement Doornbos in de opname stelling bij Nagrak (3 compagnieën Inf. XV, '/3 Mitr. 4, C. L.H. 4, A 5 Vd. en autotractie-sectie) opgedragen om het gevecht af te breken, via Darangdan (waar zich A 4 Vd bij het deta chement zal aansluiten) over de Tji Somang terug te gaan in de richting Radjamandala Wetan. Na het overtrekken van die rivier zal Inf. XV in de lijn Pr. Gede Pedajoengan: de linkerflank der door de hoofdmacht in te nemen Bem- bang Pr. Gede beveiligen tegen vijandelijke afdeelingen, welke eventueel de Tji Somang overtrekken; b. zorg dragen voor de beveiliging (ook de directe) van de artillerie, welke in bewakingstelling zal komen in de lijn Tjisomang O. Kadoedampit 1. Deze artillerie zal als volgt worden opgesteld: A 5 Vd. nabij Tjisomang Kidoel, autotractie-sectie nabij Kadoedampit 1, A 4 Vd. nabij Kandangsapi. Aan 8 genie-soldaten onder commando van 1 sergeant wordt bevolen om, voorzien van de noodige springmiddelen en onder dekking van 1 brigade Inf. IX, de brug in den postweg over de Tji Somang voor vernieling voor te bereiden en deze brug onmiddellijk te doen springen, nadat de laatste troepen van de colonne Doornbos haar zijn gepasseerd. Inf. IV en IX, l/3 Mitr. 4 en de sectie Genie-troepen zullen over Sempoernoenggal terugtrekken tot in de lijn Bengbang - Pr. Gedé, alwaar door genoemde troepen een stelling zal worden ingericht. De Zelfstandige Cavalerie (inbegrepen de wielrijders) krijgt Extra Bijlage No. 37. I. M. T. 1916. 3

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 43