34 bevel naar Tjiserang te marcheeren en, in voeling blijvende met de vijandelijke Cavalerie, via Depok, Rendé, Maswati de teruggaande beweging op de W. flank te beveiligen. Aan het detachement te Pesawahan wordt opgedragen zoo snel mogelijk terug te gaan op Pangkalan 1, alwaar voorloo- pig stelling moet worden genomen achter de Tji Kao tot dek king van rug en flank tijdens den terugtocht der Bauwe hoofd macht. De P.C. zou zich 9 v.m. op den Pr. Tetek bevinden. 3. Verrichtingen van het Detachement Doornbos. Te 7.10 v.m. kregen 1. comp. (oorspronkelij k algemeene re serve) en de artillerie van den Detacheinents-Commandant den last om nabij Ngenol (pl. 12) eene opname-stelling in te nemen. Mitsdien stond de 5de veldbatterij te 7.30 v.m. in stelling langs het rijpad, dat van pl 12 in N. W. richting leidt, van waaruit oprukkende'vijandelijke troepen enkele malen onder vuur kon den worden genomen. De sectie autotractie-artillerie kwam hier echter niet meer in stelling wegens gebrek aan tijd in verband met den korten afstand, waarover de stelling-verande ring moest plaats vinden. 8.15 v.m. ontving de artillerie het bevel om in de richting Tjikalong af te marcheeren. Intusschen waren, onmiddellijk na het innemen der gevechts opstellingen van den 18den j.l., de beide compagnieën der voorste gevechtslinie in de stelling bij Nagrak in een scherp vuurgevecht gewikkeld geworden met 's vijands voorhoede. Door de vijandelijke omvatting (zie onder „Rood") werd de rechtervleugel der stelling verrassend aangegrepen, tengevolge waarvan de geheele s ell ng moest worden ontruimd f7.45 v.m.). De wijkende bezetting werd door de bij Ngenol opgestelde troepen opgenomen. Bij pl. 12 kon de marsch-colonne worden geformeerd en, onder dekking van 1 compagnie achterhoede, bereikten deze Blauwe troepen, waarbij zich intusschen de beide Veld-batterijen hadden aangesloten, zonder stoornis de brug over de Tji Somang. Deze terugtocht werd door het peloton C. L.H. 4 op de W.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 44