C. HET SPOORWEGVERVOER. In zeer beknopten vorm wordt in het onderstaande een over zicht gegeven van het spoorwegvervoer ten behoeve van de legermanoeuvres. In verband met den tactischen toestand was het uitladings station voor de roode (Npartij Tjikampek en voor de blauwe (Z.) partij Plered (Bendoel), terwijl rekening houdende met mo gelijk optreden van de Cavalerie der N. partij, althans een deel der Z. partij reeds den 16den 's morgens vroeg moest zijn uitgeladen. Het vervoer omvatte in hoofdzaak dat: a. van de 2de Brigade uit Midden-Java, benevens een batterij en een trein-detachement uit Oost-Java naar Tjikampek, b. van de 4de Brigade van Bandoeng en Tjimahi naar Ben- doel en Plered. c. van de 1ste Brigade uit Weltevreden en Meester-Cornelis naar Tjikampek. (a en c behoorden tot de N. partij, b vormde de Z. partij). De Cavalerie manoeuvres gingen onmiddellijk aan de legerma noeuvres vooraf, zoodat het hiervoor benoodigde vervoer op de heenreis niet cumuleerde met het bovenaangegeven vervoer. De 1ste Brigade, welke met 2 volledige sectiën Verplegings- trein uitrukte, formeerde dien Algemeenen Trein grootendeels te Tjikampek, zoodat hiervoor geen spoorwegvervoer noodig was. Behalve de reeds genoemde afdeelingen moesten bovendien detachementen Vesting-Artillerie en nog eenige kleine afdeelin gen, de manoeuvreleiding en de scheidsrechters worden vervoerd. Aangezien het streven moet zijn alles zooveel mogelijk met de buitengewone militaire treinen te verplaatsen, werden de bezwaren ondervonden van het feit, dat niet alle onderdeelen der Brigades bijeen, althans in een Militaire Afdeeling, zijn gelegerd. Het .vervoersplan wordt, althans zoolang slechts over een

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 51