42 beperkte hoeveelheid materieel kan worden beschikt, geheel beheerscht door die hoeveelheid. Het vervoer moet zoo snel mogelijk plaats hebben, d.w.z. de troepen moeten zoo kort mogelijk buiten hunne garnizoenen verblijven. In verband met de beschikbaar gestelde hoeveelheid mate rieel kon dit slechts op de volgende wijze .worden bereikt. Op den 13den September begon het vervoer van de 2de Brigade uit Poerworedjo. Materieel voor ongeveer de helft dier Brigade was beschikbaar, hetwelk in 2 treinen op dien dag tot Bandoeng (Tjikoeda Pateuh) werd gebruikt; datzelfde materieel ging den 14den terug naar Poerworedjo, vervoerde op den 15den de rest der 2de Brigade, terwijl aan elk dier beide treinen te Koetoardjo het materieel werd aangehaakt, waarin afdeelingen uit Oost-Java waren aangevoerd. Op dienzelfden dag (15den) begon het vervoer van de 1ste Brigade, waarvoor Yi van het voor die Brigade benoodigde materieel beschikbaar was. Dit materieel moest dus op één dag twee keer het traject Weltevreden Tjikampek v.v. afleggen om de 1ste Brigade op den 16den in haar geheel overgevoerd te hebben. Den 16den werd de geheele 4de Brigade vervoerd in 4 treinen met materieel voor Yt Brigade, welk materieel afkomstig was van de 2de Brigade en op dien dag dus ook twee maal heen en weer moest. Om aan het euvel van de slechte laad- en losgelegenheden en de kleine emplacementen zooveel mogelijk tegemoet te komen, werden Bandoeng, Tjimahi en Padalarang als inladingstations en Bendoel en Plered als uitladingsstations gebruikt. Toch ontstonden door verschillende oorzaken reeds bij de eerste treinen vertragingen, welke onvermijdelijk in den loop van den dag aangroeiden en in den avond zeer aan zienlijk waren. Dit ondervond de 2de Brigade welke in den avond van den 16den van Bandoeng (Tjimahi) naar Tjikampek moest worden vervoerd; 't werd nu nachtwerk. Voor dit vervoer was materieel voor de geheele 2de Brigade beschikbaar, bestaande uit het materieel dien dag door de 4de Brigade gebruikt en het materieel van de 1ste Brigade, dat na

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 52