43 lossing van den laatsten trein doorgevoerd was naar Tjimahi. De 2de Brigade kon worden vervoerd in 3 treinen en hoe wel alle met aanzienlijke vertraging vertrokken, werd het traject in den vastgestelden rijtijd afgelegd. De treinen van de 1ste Brigade en die van de 2de Brigade op het traject Poerworedjo - Bandoeng waren op tijd geweest. Voor de terugreis na afloop van de manoeuvres, behoefden de 4de Brigade niet meer per spoor te worden vervoerd, daaren tegen wel de Legercavalerie en Wielrijders. Wederom was slechts een beperkte hoeveelheid materieel beschikbaar, welk materieel over de verschillende trajecten dus heen en weer gevoerd zou moeten worden. Om de troepen zoo snel mogelijk terug te brengen, was het aangewezen met het kleinste traject te beginnen en moesten de troepen uit Oost-Java dus het langst wachten; de terugvoer begon dan ook met de 1ste Brigade op den 22sten onmiddel lijk na afloop van de revue in 3 treinen, waarmede al het beschikbare materieel was verbruikt. Te Tjimahi werden 2, te Padalarang 1 trein ingeladen. Het ledige materieel op den 23sten teruggekeerd, ging op dienzelfden dag voor een deel in 2 treinen met de rest der lste Brigade naar Weltevreden en voor het overige deel in 2 treinen met troepen uit Midden-Java naar Tasikmalaja; dit waren de afdeelingen uit Midden-Java, die het langst uit hare garnizoenen waren geweest. Op den 24sten kwam ledig materieel in 2 treinen uit Welte vreden te Tjimahi terug, waarin onmiddellijk troepen uit Midden- Java naar Tasikmalaja werden doorgevoerd, terwijl de 2 treinen van den vorigen dag van Tasikmalaja naar Djokja doorgingen. Op den 25sten kwam het ledige materieel in 2 treinen van Djokja naar Tjimahi terug en gingen de andere 2 treinen door van Tasikmalaja naar Djokja. Het in den avond van den 25sten aangekomen, ledige ma terieel ging den 26sten in 2 treinen met de overige troepen uit Midden- en die uit Oost-Java naar Djokja. De afdeelingen uit Oost-Java werden den 27sten en 28sten doorgevoerd naar hare garnizoenen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 53