47 Weltevreden. Deze had voor de 1ste Brigade voorraden vee op eenige plaatsen in het manoeuvreterrein bijeengebracht. Brood werd dagelijks aangevoerd uit de militaire bakkerij te Tjimahi behalve voor de 1ste Brigade. Volksspijs, gebraden gehakt, geconserveerd vleesch en c.q. snertgroenten werden verstrekt uit 's Lands voorraden. De overige artikelen werden betrokken van een aannemer te Weltevreden. Voor de lste Brigade werd voor aanvulling van den ver- plegingstrein gerekend op 1 dag vivres te Tjikampek en 1 dag te Poerwakarta. Verondersteld was n.l., dat de etappetrein van de Roode divisie den 18 September 4 u. n.m. te Tjikampek en den 19 September 2 u. n. m te Poerwakarta vivres, enz. kon hebben aangevoerd. Den 16den September zouden de treinen der lste brigade te Pa- ngoelah worden gevuld en behoefde dus slechts tweemaal aanvul ling te geschieden, aangezien den .21 sten, 's middags na aankomst in de overnachtingsplaatsen, de oorlogstoestand zou eindigen. Een voedingstarief voor de manoeuvres werd vastgesteld; de samenstelling van de daarop te baseeren schaftorders werd aan de Brigadecommandanten overgelaten. De bestellingen van het benoodigde geschieden door de B. In. ieder voor hun eigen brigade, behalve die voor gras (voor zooverre niet van de bevolking te betrekken) en voor brood, welke plaats hadden door tusschenkomst van den Ch. I. De benoodigde karren werden ingehuurd te Plered, Bandoeng, Tjimahi en in de Afdeehng Meester-Cornelis (voor de behoef te te Poerwakarta en te Tjikampek, omdat ze elders tegen aannemelijke prijzen niet te verkrijgen waren). De te bezigen lastauto's werden, behalve één ingehuurde, genomen uit het militair autopark te Bandoeng. De dekens werden naar de troepen vervoerd per spoor en verder voornamelijk middels lastauto's, overigens met koelie's. IV. Uitvoering. Bij de lste Brigade. De zelfstandige cavalerie van de Roode Partij werd verpleegd

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 57