48 door den B.I. van de lste Brigade. Deze cavalerie ontving vóór haar afmarsch van Pangoelah op den 16den 3 dagen vi- vres Zie 7 Verplegingsnota) en aanvulling op den rustdag te Plered voor den verderen duur der manoeuvre. De verpleging van de lste Brigade had in hoofdzaak plaats als in het hierboven medegedeelde plan lag. De verplegingstrein (V.T.) bestond uit 2 sectiën, op elk waarvan 1 dag vivres werd medegevoerd. Aanvulling had niet plaats met met 1 dag te Tjikampek en 1 dag te Poerwakarta, zooals in de bedoeling lag, doch met 2 dagen te Poerwakarta, waardoor de beoogde nabootsing van de werkelijkheid, wat betreft de beweging der sectiën van den verplegingstrein, niet tot haar recht kwam. Den 18den kon de B.T. niet meer worden gevu'd met 1 dag vivres, omdat het te laat werd, zoodat den 19den te Tjianting voor 2 dagen vivres werden gedistribueerd: één dag voor consumptie op den 20sten en één dag voor vulling van den B.T. en verbruik op den 21sten. Den 20sten 's avonds werd te Tjikalong ten slotte het noodi- ge gedistribueerd voor vulling van den B.T. en verbruik als ontbijt en middagmaal op den 22sten. De veldslachterij en de veldbakkerij waren van en met den 13den tot en met den 18den opgesteld te Pangoelah; het vleesch en het brood werden met de 2 vleeschauto's, wier capaciteit daartoe voldoende was (900 K.G. samen), naar de troepen vervoerd. Den 19den werden ze verplaatst naar Plered en werd gedurende den verderen loop der manoeuvres gehan deld als voren. Het gebruik van de vleeschauto's tot opvoer van brood heeft plaats gehad tegen de bedoeling van de ma noeuvreleiding, waardoor de voordeelen van een rijdende veld bakkerij op wegen, die geen broodopvoer per auto toelaten, niet werden gedemonstreerd. De tijdige voorziening van achteren van gaba van de bere den troepen der brigade leverde moeilijkheden op, omdat op den B.T. niet voldoende ruimte was om dit voermiddel mee te voeren. Den 18den 's avonds dreigde deze voorziening geheel spaak te loopen, doch werd eenige padi tjerai te Plered bijeengebracht door de zorg van den asistent-wedana aldaar.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 58