55 7 ordonnansen, w.o. 2 voor de Vest. Art. 2 schrijvers, aan te wijzen door den Comdt. v/d 4de Mil. Afd. 1 facteur: een Eur. sergeant v/d wielrijders. 11. Ordonnansen, wielrijders, automobielen. De ordonnansen worden aangewezen door den Chef van het wapen der Cavalerie, die tevens de verstrekking regelt van de paarden en oppassers voor de bereden te maken onbereden officieren, alsmede de vervanging van voor de manoeuvres ziek gemelde officierspaarden. De partijcommandanten dienen daartoe tijdig voor den aan vang der manoeuvres een opgave in aan den Chef van het Wapen der Cavalerie met vermelding van aanwijzingen, waar de ordonnansen zich hebben te melden. De witte vlaggen voor de scheidsrechters worden bij een door den Chef van het Wapen der Cavalerie aan te wijzen Escadron aangemaakt ten laste van de fondsen voor de groote manoeuvres toegestaan. Bij gebruik van auto's zijn de inzittenden verplicht zich te onthouden van het geven van andere bevelen aan de chauffeurs dan betrekking hebbende op de richting van den rit. Betreffende de begaanbaarheid van den weg beslist de chauffeur, die geheel verantwoordelijk is voor zijn wagen. De snelheid, waarmede gereden wordt, mag voorde militaire auto's niet meer bedragen dan 40 K. M. per uur, terwijl inzit tenden verplicht zijn den chauffeur aan te manen tot vaart vermindering, indien bedoelde snelheid overschreden wordt. De wielrijders worden ingedeeld door den Commandant van de 1ste Militaire Afdeeling op Java; de partij-commandanten dienen daartoe een opgave in als boven. 111 Gemarkeerde afdeelingen. De Infanterie van de 1ste Brigade is zooveel mogelijk over eenkomstig tabel lil O. O. samengesteld en heeft voorts een verplegingstrein, zooveel mogelijk overeenkomstig tabel VIII GIII.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 65