58 De troepen buiten brigade-verband worden verpleegd door een der brigade-intendanten, door den partijcommandant aan te wijzen. De veiligheidsbezetting van de Batoekaroetstelling echter voorziet in haar verpleging als op meerdaagsche oefe- ning. Van af het oogenblik van oprukken in Zuidelijke richting geschiedt de verpleging van de 1ste Brigade zooveel mogelijk als in oorlogstijd. De plaatsen, waar verondersteld wordt, dat het etappe- eindstation op verschillende dagen is geves tigd, zullen den Partijcommandant nader worden medege deeld. Het ligt in de bedoeling van den Leider om op de dagen, dat zal worden gemanoeuvreerd, op het warme gedeelte van den dag de manoeuvres te doen onderbreken. Van dezen rust kan worden gebruik gemaakt om den troepen het middagmaal te doen nuttigen, dat voor den afmarsch is gereed gemaakt en in den eetketel wordt medegevoerd. In den loop van den middag vangen de keukenwagens aan met het bereiden van het avondmaal, dat bij aankomst in het nachtkwartier wordt uitgereikt. Bij het opdragen van werkzaamheden na aankomst in het nachtkwartier moeten de afdeelingen, die zelf moeten koken, zooveel als de billijkheid toelaat, worden ontzien. In gevallen, dat op geen andere wijze kan worden voorzien in de voeding der officieren, kan de korpscommandant bepalen, dat tegen een vóór den aanvang der manoeuvres vastgestelde vergoeding een of meer maaltijden uit de keukenwagens aan bij den troep ingedeelde officieren kan worden verstrekt. Bij den man wordt medegenomen een noodration, dat op manoeuvre dagen mag worden genuttigd, indien is te voorzien, dat de bagagetrein te lang op zich zal laten wachten, terwijl de omstandigheden directe verstrekking van voeding aan den troep wenschelijk maken; een en ander ter beoordeeling van den betrokken troepencommandant. Brigade- c.q. partijcommandanten treffen maatregelen, voor de verpleging van ordonnansen, telegrafisten, schrijvers, wiel rijders, enz., tenzij deze vivresindemniteit genieten en zelf daarin moeten voorzien.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 68