59 IV. Treinen. De in te huren karren worden gemerkt door 2 platen, te bevestigen ter rechter- en linkerzijde van de kar. De platen zijn van blik 30 c.M. lang bij 20 c.M. breed, geschilderd in de partijkleur, en in de 4 hoeken van spijkergaten voorzien, terwijl met gioote witte letters de bestemming daarop moet zijn aangegeven. Inf. 3 XX Br. I. Staf I Vd De platen worden tijdig bij de compagnieën, batterijen en eskadrons aangemaakt uit de voor pionieroefeningen toegestane gelden. Zij blijven bij die afdeelingen in verantwoording. De benoodigde transportmiddelen worden, tenzij ze op de inlaadstations reeds bij de troepen worden ingedeeld, door de zorg van de Intendance van de Leiding beschikbaar gesteld op de uitladingsplaatsen van de troepen. Degenen, die met de ontvangst belast zijn, moeten de platen en spijkers bij zich hebben om de bevestiging onmiddellijk te kunnen bewerkstelligen; De ingehuurde transportmiddelen worden door de betrokken intendance afgedankt, zoodra ze niet meer benoodigd zijn. De geleiders der paarden worden ingehuurd onder beding, dat zij zelf in hunne verpleging en die hunner trekdieren zullen voorzien, tenzij het plaatselijk snijden van gras onmogelijk is, in welk geval gras door den brigade-intendant zal moeten worden verstrekt, tegen verlaging van den prijs van inhuur. De Commandanten der onderdeelen, waarbij ingehuurde transportmiddelen zijn ingedeeld, nemen in dat geval maatre gelen, dat den geleiders z.n. hulp worde verleend bij het ontvangen van het hun toekomend gras. Ingehuurde karren en paarden moeten in de bivaks onder toezicht worden gesteld. 0 0 0 0

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 69