61 (Vilde Afdeeling A. van het Departement van Oorlog) zijn bin nengekomen, met een korte beschouwing, waaruit blijkt op welke wijze de partijcommandant de hem opgelegde taak denkt te vervullen. Alle berichten, rapporten, aanvragen, enz,, welke in de wer kelijkheid aan den Legercommandant zouden worden ingediend, worden mede ingewacht. X. Geneeskundige Manoeuvre. Aan de manoeuvres wordt verbonden een oefening van den geneeskundigen dienst, waartoe bij de lste Brigade (Noord partij) een verbandsectie is ingedeeld, die echter in het belang der manoeuvre ter beoordeeling van den partijcommandant tijdelijk naar de 2de Brigade kan overgaan. De geneeskundige sectiën bij de ide en 4de Brigade worden gemarkeerd als aangegeven in hoofdstuk 111. Als de verband- sectie van de lste naar de 2de Brigade overgaat, worden te gelijkertijd de ziekendragers van de geneeskundige sectiën van de 2de Brigade tot oorlogssterkte aangevuld uit die van de ste Brigade. Bij de uitvoering van den geneeskundigen dienst moet zoo getrouw mogelijk de oorlogstoestand worden nagebootst; voor wat betreft het verbinden van gewonden, zullen door den Chef van den Geneeskundigen dienst c.q. de noodige aanwijzingen worden gegeven. Om daaraan tegemoet te "komen zullen de scheidsrechters bij het opleggen van verliezen aan de betrokken troepencom mandanten blauwe, groene en bruinroode kaarten uitreiken, n.l. blauwe voor veronderstelde gesneuvelden, groene voor veronderstelde marschvaardige gewonden en bruinroode voor veronderstelde te dragen gewonden. De troepencommandanten zijn verplicht te zorgen, dat de van kaarten voorziene onder geschikten handelen overeenkomstig den toestand, waarin zij geacht worden te zijn geplaatst. Voor nadere aanwijzingen omtrent de technische uitvoering van de geneeskundige manoeuvre wordt verwezen naar de be trekkelijke circulaire.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 71