63 Militaire Afdeeling aangevraagd uit het Magazijn van Oorlog te Batavia en aan de uit de wielrijderscompagnie aan te wijzen facteurs vóór hun vertrek uit het garnizoen uitgereikt. Na afloop van de manoeuvres zorgt bedoelde autoriteit, dat brievenbussen en tasschen weder bij het Magazijn van Oorlog te Batavia worden ingeleverd. XIV. Verzorging van zieken. Bij iedere brigade wordt door de zorg van den Brigade-Com mandant in overleg met den Chefarts der Brigade een tijdelijk ziekenverblijf ingericht voor ernstige lijders c. q. een gebouwtje aangewezen, waarin de (verdachte) lijders aan besmettelijke ziekten kunnen worden verpleegd. De dienst in deze ziekenverblijven wordt door den Brigade arts geregeld. Bij de Roode partij geschiedt de verdere verpleging van ernstige lijders tot aan hunne evacuatie door de lste Verband- sectie. Slechts in de uiterste noodzakelijkheid heeft wegzending van het manoeuvre-terrein plaats. De zieken moeten op zoodanig uur vertrekken, dat zij nog denzelfden dag hunne eindbestemming kunnen bereiken. Zij worden naar gelang van de omstandigheid naar het hos pitaal te Weltevreden of te Tjimahi opgezonden. Aanvragen voor spoorwegvervoer kunnen op last van den Leider door de Brigade-commandanten worden onderteekend. Zittend vervoer heeft plaats op de gewone wij^e met de op de dienstregeling voorkomende personen-treinen. Liggend vervoer geschiedt met dezelfde gelegenheid, evenwel in afzonderlijk daartoe ingerichte bagagewagens, waarvan één te Poerwakarta en één te Plèrèd wordt gestationneerd. De in richting der wagons, alsmede het beschikbaar stellen van mate rieel en ververschingsmiddelen geschiedt te Weltevreden. Voor geleide wordt op iederen wagon een geschikt gegra dueerde van den hospitaaldienst ingedeeld, aan te wijzen uit het hospitaal te Tjimahi.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 73