71 nies-Commandanten na afloop van de manoeuvres ten spoe- digsté door tusschenkomst van de korps-kwartiermeesters overgemaakt aan den Brigade-Intendant. Van het totaal bedrag wordt, onder volledige omschrijving, afgetrokken al hetgeen de compagnie zelve voor voeding (op den dag van aankomst op- en dien van vertrek van het ma noeuvre-terrein) c.q. aan indemnitieit heeft uitgegeven. (6) Bij de terzake door den Compagnies-Commandant op te maken afrekening worden gevoegd sterktestaten, aantoonen- de dag voor dag over het tijdvak sub (2) genoemd, het aantal der administratief tot de Compagnie behoorende militairen, die aanspraak hadden op voeding volgens 3 dan wel op de indemniteit, bedoeld in alinea (1) dezer paragraaf; bij die sterktestaten worden overgelegd de verstrekkings-bewijzen bedoeld in 10 (2). (7) Vorenbedoelde sterktestaten worden door den Kwar tiermeester van het Korps vergeleken met de betrekkelijke tiendaagsche aantooningen, geverifieerd en voor „accoord be vonden" geteekend. 12. De fourages voor de troepenpaarden worden op de gewone wijze verantwoord. 13. (1) Door de Brigade-Commandanten worden tijdig plaats, uur en volgorde van fourageeren bekend gemaakt. (2) Voor zooveel zulks mogelijk is, in verband met de le gering der troepen als ook in verband met de geschiktheid van het terrein en locale omstandigheden, voor zoover betreft slachterij, distributieplaats voor gras, magazijnen e d., moet er in het belang van den troep naar gestreefd worden alle verplegings- artikelen op één enkele plaats te verzamelen en te distribueeren. (3) Tijdens het fourageeren worden de bons voor het vol gend fourageeren ingediend [zie ook 14 (3)]. (4) Van de bij elke Compagnie ingedeelde karren van den bagagetrein moet er één uitsluitend voor het fourageeren van vivres, fourages en brandhout worden gebezigd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 81