Bijlage III. CIRCULAIRE betreffende de Geneeskundige Manoeuvres September 1915. Tot voorlichting van de officieren en minderen, die aan de groote manoeuvres, waaraan geneeskundige manoeuvres wor den vastgeknoopt, zullen deelnemen, diene voor zoover deze laatste in afwijking van de vigeerende voorschriften zullen wor den gehouden het ondervolgende: lste. De geneeskundige manoeuvres worden gehouden in aan sluiting aan den strategischen en tactischen toestand. De oorlogstoestand zal zooveel mogelijk worden nage bootst. 2de. (1) Aan deze manoeuvres zullen deelnemen de geneeskundi ge sectiën van de drie Bataljons Infanterie der lste brigade en de lste verbandsectie. (2) De sterkte dezer geneeskundige formaties is volgens de oorlogsorganisatiën, behalve wat aangaat de officieren van gezondheid, waarvan bij iedere geneeskundige sectie slechts één is ingedeeld. Materieel wordt medegenomen, zooals dit voor die geneeskundige formatiën is voorge schreven (zie ook 5e alinea q). (3) Tijdens de manoeuvres zullen 3 officieren van gezond heid der verbandsectie worden aangewezen om de genees kundige sectiën op sterkte te brengen. (4) Het voorbereiden van de verbandplaats geschiedt door den Chef der verbandsectie bijgestaan door den oudsten subaltern officier van gezondheid. 3de. a. De verliezen worden overeenkomstig den stand van za ken door afzonderlijk daarvoor aan te wijzen scheidsrech ters opgelegd, waartoe deze worden voorzien van ver- lieskaarten blauw voor de gesneuvelden, groen voor de gewonden, die in staat zijn loopend de verbandplaats te bereiken;

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 89