80 bruin-rood voor de per draagbaar te vervoeren gewonden; b. De kaarten worden bedrukt met „Hoofdwond, Rompwond, Armwond en Beenwond"; met deze laatsten wordt bedoeld wonden aan bovenste en onderste ledematen. c. De groene en bruin-roode kaarten worden in voldoen de hoeveelheid in bundeltjes van 10 stuks in gesloten en veloppen aan de scheidsrechters uitgereikt. Het aantal gesneuvelden wordt hieraan toegevoegd en op den buiten kant der enveloppen vermeld. cl. De verhouding der blauwe, groene en bruin-roode kaarten wordt door den Chef van den Militair Geneeskun digen Dienst vastgesteld. e. Aan de groene en bruin-roode kaarten zijn verband- kaarten vastgehecht witte, en witte met roode streep en wel in de verhouding van 20 tot 80%, wat de bruin-roode betreft, en 80 tot 20% voor de groene kaarten. f Achten de scheidsrechters het noodig verliezen op te leggen, dan geven zij een bundeltje kaarten aan een Com pagnies- of sectie-commandant, die voor de uitdeeling zorg draagt. g. De getroffenen handelen in overeenstemming met de beteekenis aan de kleuren der kaarten gegeven. Met deze beteekenis dienen zij te voren in kennis te worden gesteld. h. De gesneuvelden, die door het personeel der genees kundige formatiën onder de gewonden op het gevechts- veld worden aangetroffen, verlaten na inname van hun kaart het gevechtsveld en keeren naar hun troep terug. De kaarten worden aan de officieren van gezondheid en door deze aan den brigade-arts ingeleverd. De gesneuvelden en gewonden, die niet worden ge vonden, begeven zich tot inlevering hunner kaarten, 2 uur na de uitreiking daarvan naar de verbandplaats, alwaar nauwkeurig aanteekening wordt gehouden van deze als vermisten te qualificeeren militairen. j. Verzamelplaatsen voor marschvaardige lichtgewonden buiten het gevechtsveld worden niet aangewezen. k. Hulpverbandplaatsen worden niet opgericht.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 90