82 De gewonden, die naar de verbandplaats kunnen loopen, worden niet verbonden, tenzij aan hun gewondenkaart een verbandkaart met roode streep is vastgehecht. Allen begeven zich, rekening houdend niet de veiligheid, naar de punten, waarheen het transport plaats heeft. m. De Chef der geneeskundige sectie zal, zoodra tot het gevecht wordt ontwikkeld, den jongsten officier van gezond heid van de geneeskundige sectie opdragen de zich in eerste linie ontwikkelende Compagnieën te vergezellen. De Chef der geneeskundige sectie zelf houdt zich in tweede linie van het bataljon op en volgt deze in hare bewegingen. Zoodra alle Compagnieën tot het gevecht ontwikkeld zijn, bevinden zich beide officieren van gezondheid der genees kundige sectie achter die Compagnieën. Van daaruit volgen zij hun personeel, sporen de gewon dennesten op, zien zoo noodig aangelegde verbanden na en vullen de verbandkaarten in. De Officieren van Gezondheid der geneeskundige sectiën mogen nimmer het verband met hun troepen verliezen. n. De gewonden, die kunnen loopen, verlaten, zoodra hun verbandkaart is ingevuld, zelfstandig het gevechtsveld en begeven zich naar de plaatsen op den grooten weg, waar de gewonden met de bruin-roode kaart worden heengebracht (concentratieposten voor gewonden). o. Op een door den Partij-Commandant c. q. Commandant der le Brigade te geven bevel wordt het gevechtsveld door het personeel der verbandsectie afgezocht en ontruimd. Zoo mogelijk wordt bij dit werk van de diensten van een Roodè-Kruishond gebruik gemaakt. Blijft zulk een bevel naar het inzicht van den Chefarts Brigade te lang uit, en is de Brigade Commandant niet te bereiken, dan handelt hij op eigen verantwoording. De wijze, waarop de ontruiming zal geschieden, wordt aan den Chefarts Brigade overgelaten, met dien verstande dat de gedragen te vervoeren gewonden naar voor auto's berijdbare wegen op zoogenaamde concentratieposten voor gewonden moeten worden saamgebracht. De detachementen tot afzoeken van het gevechtsveld, .91

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 92