83 als bedoeld in de punten 93 en 95 van het vigeerende voorschrift Militair Geneeskundige dienst B.V., worden niet uitgezonden. 4de. (1) Zoolang de verbandplaats niet in werking komt, worden de gewonden op de concentratieposten aangehouden. (2) Personeel van de verbandsectie, niet direct benoodigd bij de oprichting, wordt daarheen gedirigeerd. (3) Het keert met het eerste gewondentransport naar de verbandplaats terug en wordt zoo mogelijk door geneeskundig personeel van de geneeskundige sectie der reserve vervangen. (4) Zoodra het gewondentransport van af de concentratie- posten is aangevangen, worden de gewonden die kunnen loopen zooveel mogelijk in troepjes van 20 25 naar de verbandplaats gedirigeerd. In ieder geval heeft om de tien minuten doorzending van deze gewonden plaats. (5) Zoolang de verbandplaats niet in werking is getreden, wordt zoo eenigszins mogelijk voor lafenis (thee) op de concentratieposten gezorgd. 5de. a. De verbandplaats wordt tijdig voorbereid en ten deele ingericht. b. Een patrouille vanman wordt reeds voor het bevel tot oprichting beschikbaar gesteld. c. Afdeeling A wordt gesplitst in: A1 sorteer onderafdeeling. A2 onderafdeeling voor de gewonden, die zelfstandig de verbandplaats hebben bereikt en verbandrevisie noodig hebben (één tent). A3 onderafdeeling voor de per draagbaar c.q. per auto aangevoerde gewonden (twee tenten); zoo mogelijk worden hier draagbaren in reserve gehouden (oprij plaats voor auto's). d. Afdeeling B wordt gemarkeerd door het bord B c. q. lantaarn B (met een oprij plaats voor voertuigen moet rekening worden gehouden). e. Afdeeling C wordt voorbereid. Overigens gemarkeerd. Afdeeling D wordt voorbereid overigens gemarkeerd. g. Afdeeling E wordt alleen gemarkeerd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 93