84 h. Opstelplaats voor keuken- en filterwagens moet worden aangewezen. i. Op Afdeeling A' wordt een sergeant-ziekenopzichter, aan wien een schrijver wordt toegevoegd, belast met de selectie. De gewonden worden ingeschreven en de wapens in-j genomen. (Zie ook 1). De sergeant zendt naar gelang de soort der verband- kaarten de marschvaardige gewonden of naar B. of naar A2. j. Op A3 wordt een sergeant-ziekenopzichter belast met de in ontvangstname der gewonden en hunne expeditie naar de afdeelingen C en D c. q. naar B; een schrijver en vier ziekendragers worden hem terzijde gesteld. Ook de gewonden voor A2 komen onder zijn toezicht. De per auto aangevoerde gewonden worden eerst onder dak gebracht, vervolgens ingeschreven; daarna worden de wapens ingenomen en voorzien van de .gewonden- en verbandkaarten opgeborgen. Op vast te stellen tijden worden de gewonden van A3 en A2 naar C of D c. q. naar B geëxpedieerd, waartoe zij worden voorzien van een toegangskaart voor die afdeelingen. Voor de hulpverleening op C moet op 10 minuten en op D op 20 minuten per gewonde worden gerekend; met deze tijdsruimten moet derhalve rekening worden gehouden bij de doorzending naar die afdeelingen. De gewonden door de ziekendragers naar C of D gebracht c. q. geleid. k. Op C en D wordt een korporaal-ziekenverpleger belast met de in ontvangstname van de toegangskaarten, tegen af gifte van een stukje papier, waarop naam, stamboeknummer en rang of stand worden vermeld. Hiervan voorzien gaan de gewonden c. q. na afneming van de verbanden terug naar A3 of A2 en nemen ten afgifte van het in de vorige alinea bedoeld stukje papier de wapens in ontvangst. De gewonden- en verbandkaarten worden daarvan afgeno men en verzameld. De gewonden keeren bij schorsing van de manoeuvres of bij het betrekken van de bivaks naar hun korps terug.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 94