Bijlage V. TJILAMAJA, X 15 September 1915, 6 V. M. Instructie voor de Zelfstandige Cavalerie. 1. Het Blauwe leger trok, op het bericht van de op 9 Sep tember aangevangen landing onzer hoofdmacht bij Cheribon, met ontruiming van Batavia, zijn hoofdmacht in het Noord- Oostelijk deel der Preanger Regentschappen samen en ontruimde den 12en September Semarang en Soerabaja. De vijand heeft steunpunten opgericht en bezet ter af sluiting van het acces Z. W. van den Boerangrang. 2. De Roode hoofdmacht vangt heden haar opmarsch in de richting Soemedang aan. Onze divisie heeft in opdracht, na snel en krachtig door evengenoemd acces in de richting Padalarang te zijn opgerukt, tegen den rug en de flanken van het Blauwe leger te opereeren. Ik ben voornemens in [drie dagen op te rukken langs den grooten weg naar den linkeroever der Tji Somang om van daaruit de noodige gegevens omtrent den vijand te verzamelen (o.a. de juiste ligging van zijne steunpunten, tusschenliniën en c. q. vooruitgeschoven stellingen, den toestand der naderingswegen, enz.), voor zoover deze nog niet door de zelfstandige cavalerie zijn verkregen. Afmarsch der divisie 16 September; voorgenomen over nachtingsplaatsen Pangoelah, Poerwakarta en Zuid oever Tji Somang. Ik zal in de richting Wanajasa laten ophelderen door officierspatrouille van Cavalerie 3. 3. U marcheert heden 8 v. m. af met Cav. 1 en H 2 (met telefoonpatrouille). ROODE PARTIJ. le Divisie. No. 1.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1916 | | pagina 99