Bijlage XV. BLAUWE PARTIJ. Divisie Strafkwartier. Bijlagen: Een. No. 2. Tjiandjoer, 20 Sept. 1916. 10 v. m. INSTRUCTIE voor den Commandant der 2de Brigade. I. Alg. en Bijz. Oorlogstoestand (Zie Bijl. 1). II. De divisie moet zoo spoedig mogelijk worden vereenigd. Elke tegenstand des vijands zal c. q. met alle beschikbare middelen worden gebroken. Daartoe zal 1. De zelfstandige Cavalerie (2 pel. Lijfw. Cavj. op 21 September ten 6.30 v.m. paal 46 passeeren en op helderen via den Poentjak in de richting Buitenzorg, om op dit traject de plaats, sterkte, soort en opstelling der vijandelijke afdeelingen. in het bijzonder der hoofdmacht, vast te stellen. Berichten worden ook gezonden aan den Comdt. der 2de Brigade. Mocht bij aankomst op den Poentjak dit défilé niet door den vijand bezet zijn, dan zal zij dit punt vast houden, tot die taak door de Brigade-Cavalerie kan worden overgenomen. 2. De 4de Brigade zal marcheeren in de richting van Buitenzorg en in den kortst mogelijken tijd met den voortroep bij den 3-sprong bij Bintoeng-Pasir aanko men. Aan deze brigade werd opgedragen: abij laatstgenoemd punt nadere bevelen af te wachten; b. waar mogelijk de 2de Brigade te ondersteunen om den tegenstand den vijands te breken. 3. De marechaussee-compagnie te Ijibaroesa zal den 22sten September zich met spoed begeven nabij Tji- binoeng of een ander geschikt punt, om van daar uit op te helderen in rug en flank des vijands, voeling te zoeken met de eigen troepen en mede te werken bij offensief tegen den vijand.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1917 | | pagina 117